www.sejmik.kielce.pl

Wiadomości


Szybki internet coraz bliżej

Szybki internet coraz bliżej

22 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Ministerstwie Cyfryzacji w Warszawie, ul. Królewska 27 odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu drugiego naboru wniosków połączone z uroczystym podpisaniem umów o dofinansowanie z Beneficjentami działania 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” w ramach I osi priorytetowej „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, którzy uzyskali dofinansowanie projektów w wyniku II konkursu dla I osi POPC.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

Z przedstawicielami kieleckich instytucji o kluczowych inwestycjach ze środków unijnych

 Z przedstawicielami kieleckich instytucji o kluczowych inwestycjach ze środków unijnych

W piątek, 23 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie dotyczące Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Świętokrzyskiego. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat  kluczowych inwestycji planowanych ze środków unijnych w naszym województwie w ramach działania 1.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego czyli "Infrastruktura badawcza i rozwojowa". W rozmowach uczestniczyli Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa, Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, Bartłomiej Dorywalski, radny Sejmiku, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, a także przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Kieleckiego Parku Technologicznego.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

Nowy Dom Pomocy Społecznej powstanie w Skarżysku-Kamiennej

DPS powstanie w budynku przy ulicy Ekonomii 7, w którym do czerwca ub. roku mieściło się III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

W Skarżysku-Kamiennej, z udziałem marszałka Adama Jarubasa w piątek, 23 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę Domu Pomocy Społecznej. Powstanie on w budynku przy ulicy Ekonomii 7, w którym do czerwca ub. roku mieściło się III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Powiat Skarżyski na realizację tego projektu otrzymał 4,2 mln złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (Działanie 7.3. Infrastruktura społeczna i zdrowotna).

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

Nowoczesne klasopracownie językowe trafiają do świętokrzyskich szkół zawodowych

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach przy ul. Zgoda 31

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, uczestniczył dzisiaj w uroczystym zakończeniu roku szkolnego dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach przy ul. Zgoda 31. Wizyta była także okazją do przekazania szkole nowoczesnej, multimedialnej klasopracowni językowej, zakupionej w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, którego liderem jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

XIV posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

XIV posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

W dniach 20 – 21 czerwca w Sandomierzu odbyło się dwudniowe posiedzenie Komitetu Monitorującego PO WER 2014-2020 zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Paweł Chorąży, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Wallis Goelen-Vanderbrock z Dyrekcji Generalnej KE, Andrzej Bętkowski, Wicewojewoda Świętokrzyski, Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, Małgorzata Muzoł, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UM oraz Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.  

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

120 lat Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Końskich

Jubileusz 120-lecia Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Końskich

Jubileusz 120-lecia Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Końskich świętowali przyjaciele, obecni i emerytowani pracownicy, samorządowcy oraz przedsiębiorcy. W wydarzeniu wzięli udział: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Anna Prządo, przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz Stanisław Haraziński, prezes „Społem”.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

Święto Kielc w muzeum i bibliotece

logo

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Miasta. Z tej okazji w dniach 23 – 25 czerwca Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszana na piknik w ogrodzie włoskim, nocne zwiedzanie oraz wykład pt. „Długa historia kapelusza”. W sobotę, 24 czerwca na spotkanie z grami planszowymi zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego z absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok

Głosowanie - radni na sali

Podczas XXXIV Sesji Sejmiku Województwa, radni udzielili Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Mowa była również o stanie sanitarnym województwa, budowie trasy S74, sytuacji Grupy Sadowniczej Owoc Sandomierski oraz inwestycjach w Uzdrowisku Busko - Zdrój.

więcej
Data dodania: czwartek, 22 czerwca 2017r.
 

Śniadanie na trawie w Podzamczu

Śniadanie na trawie w Podzamczu

Sportowe powitanie wakacji, gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, plener malarski, porady medyczne, kosmetyczne oraz konkurs na najpiękniejszy kosz piknikowy – te i wiele więcej atrakcji czekają wszystkich, którzy wybiorą się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu 25 czerwca na śniadanie na trawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: piątek, 23 czerwca 2017r.
 

XX Krajowy Turniej Sołtysów i XXIII Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego

XX Krajowy Turniej Sołtysów i XXIII Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego

W ostatni weekend czerwca do Wąchocka zjadą sympatycy ruchu sołeckiego z całej Polski. W miasteczku słynącym z dowcipów o sołtysie, który orze pole w kółko, bo kupił sobie konia z cyrku, będą obradować, bawić się i rywalizować w nietypowych konkurencjach, takich jak m.in. przejście wierzchem przez płot czy toczenie koła od drabiniastego wozu do… wygódki. 24 i 25 czerwca Stolica Polskiego Humoru gościć będzie uczestników XXIII Zjazdu Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego oraz XX Krajowego Turnieju Sołtysów „Sołtys-Wąchock 2017”. Wydarzeniu patronuje marszałek województwa Adam Jarubas. Gościem sobotniej odsłony imprezy będzie Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa. 

więcej
Data dodania: środa, 21 czerwca 2017r.
 
Ścieżka:
www.sejmik.kielce.plStrona główna
www.sejmik.kielce.pl
copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3, 25-516 Kielce; tel.: 41 342-18-78; fax: 41 344-52-65; e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl