www.sejmik.kielce.pl

Wiadomości


Zmieniamy Świętokrzyskie na lepsze

Adam Jarubas gratuluje burmistrzowi Włoszczowy Grzegorzowi Dziubkowi

„Zrównoważony rozwój województwa świętokrzyskiego" – to hasło konferencji, która odbyła się 27 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Podczas spotkania przedstawione zostały dane dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego w ostatnich latach, jego rozwoju oraz wyniki rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, przygotowanego przez prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Politechniki Warszawskiej – inicjatora dyskusji. W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa: Agata Binkowska i Marek Szczepanik, a także radni Sejmiku i przedstawiciele świętokrzyskich samorządów. Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Świętokrzyskie firmy na Targach Hannover Messe

Świętokrzyskie firmy na Targach Hannover Messe

Od niedzieli trwają największe targi branży metalowo-odlewniczej Hannover Messe. 10 prężnie działających firm z regionu świętokrzyskiego prezentuje tam swoje marki i innowacyjne rozwiązania. Misja gospodarcza zorganizowana jest w ramach Projektu Promocji Gospodarczej realizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości działające w ramach Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Profesor Andrzej Zoll przyciągnął tłumy

Profesor Andrzej Zoll w Kielcach

Ponad 700 osób, mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego uczestniczyło w spotkaniu z profesorem Andrzejem Zollem. 26 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej dyskutowano na temat „Czy obywatel został sam?”. Na to główne pytanie w różnych kontekstach, a przede wszystkim zmiany polskiego prawa odpowiadał profesor nauk prawnych Andrzej Zoll. W dyskusji wzięli udział: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa: Agata Binkowska, Piotr Żołądek, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Święto Kwitnącej Wiśni

Święto Kwitnącej Wiśni

Występy artystyczne, konkursy z nagrodami, wystawy maszyn i sprzętu rolniczego, kiermasze rękodzieła ludowego, wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji Wojewódzkiego Święta Kwitnącej Wiśni w Nowem, gm. Ożarów. Honorowy patronat nad wydarzeniem, które odbędzie się 30 kwietnia, objął marszałek województwa Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Nabór wniosków do Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego - 2017 r.

Nabór wniosków do Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego - 2017 r.

W roku bieżącym już po raz czwarty zostaną przyznane Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego. Wnioski o nadanie odznaki należy składać do 31 maja 2017 r.

więcej
Data dodania: środa, 1 marca 2017r.
 

Niezwykłe zdjęcia ślubne w Dworku Laszczyków

Grażyna Makara

W Dworku Laszczyków w Kielcach można oglądać wystawę „Wszystkie śluby mojej Mamy”. Ekspozycję tworzy zdjęciowa dokumentacja uroczystości ślubnych z ostatnich 35 lat w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sobkowie, kiedy mistrzem ceremonii była Zofia Makara. Jej córka zachowane fotografie archiwalne uzupełniła o współczesne zdjęcia par.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Świętokrzyska Karta Seniora także na ziemi jędrzejowskiej

Jerzy Pyrek,  doradca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. Seniorów

Z inicjatywy Bogusławy Wypych, prezes stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Jędrzejowska - Gryf" i radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w środę, 26 kwietnia w Jędrzejowie odbyło się spotkanie zorganizowanie pod hasłem "Przedsiębiorcy i instytucje dla seniorów". Wzięli w nim udział lokalni przedsiębiorcy i liczne grono seniorów. Gościem specjalnym był Jerzy Pyrek,  doradca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. Seniorów, który zapoznał uczestników z zasadami funkcjonowania Świętokrzyskiej Karty Seniora.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Szpital zaprasza na badania i wykłady

Logo Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, po raz kolejny weźmie udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. 20 maja, w placówce odbędzie się akcja bezpłatnych badań, które będą wykonywane za pomocą sprzętu zakupionego w ramach projektów współfinansowanych przy udziale Funduszy Europejskich.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 

Konkurs dla gimnazjalistów - na prace czekamy do 19 maja

Konkurs dla gimnazjalistów - na prace czekamy do 28 kwietnia

Uczniów gimnazjów z województwa świętokrzyskiego zapraszamy do udziału w konkursie pn. „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!". Celem konkursu jest pokazanie korzystnych zmian, jakie zaszły w świętokrzyskich miastach i gminach od początku istnienia województwa, czyli od 1 stycznia 1999r. Konkurs ma także odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniło się życie młodych ludzi, ich najbliższe otoczenie, miejsce nauki i wypoczynku.

więcej
Data dodania: wtorek, 18 kwietnia 2017r.
 

Sandomierz w roli głównej

Marszałek Adam Jarubas podczas konferencji

Na Zamku Królewskim w Sandomierzu aktorzy, reżyserzy, producenci, przedstawiciele regionalnych funduszy filmowych oraz samorządowcy rozmawiali o promocji miast poprzez film.  W konferencji uczestniczyli marszałek Adam Jarubas, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Swajda oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Jacek Kowalczyk.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 kwietnia 2017r.
 
Ścieżka:
www.sejmik.kielce.plStrona główna
www.sejmik.kielce.pl
copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3, 25-516 Kielce; tel.: 41 342-18-78; fax: 41 344-52-65; e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl