• Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2018 roku. Jest to 52 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 312 dni.
 • Imieniny: Arystiana, Flory, Irydiona, Izabeli, Marty, Małgorzaty, Nikifora, Wrocisława...
 • Imieniny: ... Wrócisława, Piotra. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:39, zachód słońca: 16:59, dzień trwa: 10 godzin i 20 minut
 • Oświetlone 42% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 8 dni (w piątek, 02 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Aktualności


Z prac Zarządu Województwa 22 lutego

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie wicemarszałek Jan Maćkowiak uczestniczy w obradach Grupy Wysokiego Szczebla ds. Inwestycji Kolejowych.

 

Z prac Zarządu Województwa 21 lutego

Szkoła Podstawowa w Tarłowie jest jedną ze 124 świętokrzyskich szkół, która przystąpiła do realizacji projektu pod nazwą „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”. Dzisiaj Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa przekaże szkole 8 kompletów zestawów do nauki gry w szachy.

 

Z prac Zarządu Województwa 19 lutego

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego uczestniczy w konferencji pn. „Plan Inwestycyjny dla Europy: usługi doradcze i możliwości finansowania dla polskich promotorów projektów”. Wydarzenie poświęcone jest przedstawieniu dostępnych usług doradczych oraz źródeł finansowania dla prywatnych i publicznych promotorów projektów dostępnych w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy (potocznie zwanym Planem Junckera). Omówione zostaną dotychczasowe efekty realizacji doradztwa świadczonego za pośrednictwem ECDI oraz wykorzystania Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) w realizacji dużych projektów inwestycyjnych w Polsce.

 

XLI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

26 lutego o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbędzie się XLI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 

Na edukację i aktywizację osób dorosłych

Na edukację i aktywizację osób dorosłych

4 umowy na dofinansowanie projektów w ramach Osi Priorytetowej „Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 podpisał dzisiaj Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

 

Coraz bliżej budowy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu

Coraz bliżej budowy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu

Dzisiaj w siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach została podpisana umowa z Pracownią Architektoniczną TERA GROUP Sp. z o.o. z Kielc, reprezentowaną przez Prezesa Pana Konrada Śmierzyńskiego i Viceprezes Panią Paulinę Bogdał-Śmierzyńską, na opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Budowa Ośrodka
Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu w m. Umianowice gm. Kije”. Całkowity koszt opracowania dokumentacji wynosi: 338 250,00 zł.

 

Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej

Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej

Na początku marca do 124 szkół w regionie trafią zestawy do nauki gry w szachy, w ramach realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach projektu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”. W skład zestawu wchodzi 8 szachownic - plansz szachowych z pełnym zestawem bierek: pionków oraz figur - oraz 1 zegar. O projekcie podczas konferencji prasowej mówili marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, wicedyrektorzy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Elżbieta Dudek i Krzysztof Łysak oraz przedstawiciele szkół uczestniczących w projekcie – Elżbieta Kasperek – dyrektor SP w Niestachowie, Robert Wójcik – dyrektor SP nr 4 w Skarżysku – Kamiennej oraz Jacek Kiełbus – nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Kłucku (gm. Radoszyce). Gościem specjalnym spotkania był 7 –letni Tymoteusz Wysokiński ze szkoły w Kłucku, uczeń II klasy, z sukcesami grający w szachy.

 

Miliony na leczenie onkologiczne

Prawie 16,5 miliona złotych na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Pieniądze przekaże Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. To efekt rozstrzygnięcia kolejnego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Tym razem konkurs adresowany był do jednostek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem chorób nowotworowych.

 

Z prac Zarządu Województwa 13 lutego

O godz. 10.30 w Urzędzie Miasta i Gminy we Włoszczowie z udziałem marszałka Adama Jarubasa odbędzie się uroczyste podpisanie pre-umowy na dofinansowanie zadania pn. „Kompleksowa rewitalizacja centrum Włoszczowy – ukształtowanie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni publicznej, wpływającej na rozwój aktywności społecznej, rekreacji i przedsiębiorczości mieszkańców” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Z prac Zarządu Województwa 12 lutego

Marszałek Adama Jarubas przewodniczył będzie III posiedzeniu Kapituły „Świętokrzyskiej Victorii”, podczas którego wyłonieni zostaną laureaci X edycji konkursu.

 

Z prac Zarządu Województwa - 9 lutego

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa będzie gościem dorocznej gali wręczenia Kowali - nagród gospodarczych gminy Morawica. Te wyróżnienia przyznawane są w gminie Morawica od 1997 roku. Kapituła honoruje złotymi, srebrnymi i brązowymi Kowalami firmy, które w szczególny sposób zasłużyły się na polu inwestycji, wspierając rozwój gospodarczy gminy i tworząc nowe miejsca pracy.

 

Z prac Zarządu Województwa - 8 lutego

Dziś (godz. 9:30) w siedzibie Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh Kielce (ul. Kaczorowskiego 8A), z udziałem marszałka Adama Jarubasa podpisana zostanie umowa na finansowanie sportu w regionie świętokrzyskim. Zadanie obejmuje szkolenie dzieci i młodzieży w kategoriach młodzieżowych w 30 dyscyplinach sportowych w całym 2018 roku. Przewidywana kwota dofinansowania z budżetu województwa to ok. 720.000 zł.  

 

Z prac Zarządu Województwa

Na zaproszenie marszałka Adama Jarubasa w regionie gości JE Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w RP. Pani Ambasador towarzyszył będzie Radca Ambasady Węgierskiej Paweł Illes. W programie wizyty min zwiedzanie Targów Kielce, wyjazd na Święty Krzyż, gdzie zaplanowano spotkanie z Ojcem Superiorem Zygfrydem Wiechą, zwiedzanie obiektu oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą węgierskie związki ze Świętym Krzyżem. W czasie pobytu w naszym województwie gościom towarzyszył będzie marszałek Adam Jarubas.

 

Dron zbada czystość powietrza w Świętokrzyskiem

Dron zbada czystość powietrza w Świętokrzyskiem

Będą pomiary stanu czystości powietrza w gminach uzdrowiskowych prowadzone przez specjalistyczny dron, platforma wymiany informacji w zakresie biogospodarki i edukacja mieszkańców, jak minimalizować poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery. A wszystko to w ramach współpracy międzynarodowej krajów regionu Morza Bałtyckiego z unijnego programu INTERREG. W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach, marszałek Adam Jarubas, samorządowcy z powiatu buskiego, gmin uzdrowiskowych Busko i Solec Zdrój, a także przedstawiciele Regionalnego Centrum Naukowo -Technologicznego i Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS podpisali List Intencyjny w sprawie realizacji projektu pn. „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”.

 

Z prac Zarządu Województwa 6 lutego

Z prac Zarządu Województwa 6 lutego

W Hotelu „Tęczowy Młyn” w Kielcach odbywa się posiedzenie Komisji do spraw Polski Wschodniej Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, której przewodniczy marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Motywem przewodnim posiedzenia jest przyjęcie stanowiska Komisji w sprawie ustanowienia Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w perspektywie finansowej po 2020 roku.

 

„Dwie dekady Świętokrzyskiego w obiektywie” – konkurs

„Dwie dekady Świętokrzyskiego w obiektywie” – konkurs

Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego, Urząd Marszałkowski zaprasza Państwa do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Dwie dekady Świętokrzyskiego w obiektywie”.

 

Z prac Zarządu Województwa 5 lutego

O godz. 11.30 w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach rozpocznie się założycielskie spotkanie powołanej przez Marszałka Adama Jarubasa Świętokrzyskiej Rady ds. Dwujęzyczności. Wydarzenie wpisuje się w realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego projekt „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”.

 

„Świętokrzyskie dla młodych”

Zarząd Województwa ogłasza otwarty konkurs ofert pn. „Świętokrzyskie dla młodych” – na wsparcie zadań publicznych o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z województwa świętokrzyskiego. W tym roku do rozdysponowania w ramach konkursu na inicjatywy młodzieżowe jest 95 tys. złotych.

 

Dla NGO-sów – na projekty z kultury fizycznej

Prawie 1 milion 200 tysięcy złotych jest do rozdysponowania w drugim tegorocznym konkursie dla organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej.

 

Nowoczesny sprzęt dla kardiochirurgii

Ponad półtora miliona złotych z budżetu województwa otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach na zakup nowoczesnego sprzętu i przygotowanie apteki dla cytostatyków – taką decyzję podjął Zarząd Województwa podczas swojego ostatniego posiedzenia.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego