• Dzisiaj jest czwartek, 23 lutego 2017 roku. Jest to 53 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 311 dni.
 • Imieniny: Bądzimierza, Damiana, Florentyny, Izabeli, Marty, Piotra, Polikarpa, Przedzisława, Romana, Romy...
 • Imieniny: ... Seweryna, Romany. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:36, zachód słońca: 17:01, dzień trwa: 10 godzin i 25 minut
 • Oświetlone 14% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 3 dni (w niedzielę, 26 lutego).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2017 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Aktualności


Z prac Zarządu Województwa 22 lutego

Obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert dla podmiotów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku z zakresu: ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – zakres zwalczanie narkomanii.

 

Z prac Zarządu Województwa 22 lutego

 

 

 

 

Obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert dla podmiotów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku z zakresu: ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – zakres zwalczanie narkomanii.

 

Z prac Zarządu Województwa 21 lutego

Marszałek Adam Jarubas przebywa z wizytą w powiecie sandomierskim. O godz. 9.50 spotka się z uczniami Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Następnie odwiedzi Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Kolejnym punktem będzie wizyta w gminie Łoniów, gdzie spotka się m. in. ze strażakami z OSP Łoniów, odwiedzi Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Polkon Sp. z o.o. w Jasienicy, gdzie rozmawiał będzie na temat planów inwestycyjnych i sytuacji na rynku soków zagęszczonych.

 

Z prac Zarządu Województwa 20 lutego

Z prac Zarządu Województwa 20 lutego

W Klasztorze na Karczówce marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik i ks. Jan Oleszko, rektor Klasztoru podpisali umowę finansową na realizację projektu pn. „Kompleksowa rewitalizacja Karczówki wraz z przystosowaniem do celów kulturalnych i turystyki historycznej” w ramach działania 4.4 „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wartość całkowita inwestycji: 3 710 000 zł. Dofinansowanie unijne: 2 847 796 zł.

 

Z prac Zarządu Województwa 17 - 18 lutego

W Michniowie Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa uczestniczyć będzie w spotkaniu Rady Fundacji „Pomnik - Mauzoleum w Michniowie”, podczas którego nastąpi zmiana przewodniczącego Rady Fundacji. Fundacja „Pomnik - Mauzoleum w Michniowie” powstała w 1991 roku. Obecnie prezesem jest Stanisław Krogulec, a przewodniczącym rady Alfred Domagalski.

 

Nowi przedstawiciele w Radzie Muzeum Wsi Kieleckiej

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa wskazał trzech nowych przedstawicieli Województwa Świętokrzyskiego do Rady Muzeum przy Muzeum Wsi Kieleckiej. Jest to związane z upływem kadencji dotychczasowej Rady Muzeum.

 

Rok w kulturze

Wykupienie udziałów i przejęcie na pełną własność budynku Teatru S. Żeromskiego oraz przejęcie i włączenie Muzeum Regionalnego w Wiślicy w struktury Muzeum Narodowego w Kielcach – to dwa najistotniejsze ubiegłoroczne przedsięwzięcia dotyczące instytucji kultury podległych samorządowi województwa. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął informację dotyczącą sytuacji finansowej marszałkowskich instytucji kultury w 2016 roku.

 

Z prac Zarządu Województwa 14 lutego

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej wicemarszałek Jan Maćkowiak weźmie udział w obchodach 75. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową.

 

Z prac Zarządu Województwa 13 lutego

W Skarżysku – Kamiennej wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz przedstawiciele Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie wizytować będą teren przeznaczony do realizacji inwestycji dotyczącej budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z budową tunelu pieszo-jezdnego pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko-Kamienna wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

 

Z prac Zarządu Województwa 10 lutego

Z prac Zarządu Województwa 10 lutego

Pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa odbyło się II posiedzenie Kapituły IX edycji Nagrody „Świętokrzyska Victoria”. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybrała po pięciu nominowanych w trzech kategoriach: „Samorządność”, „Osobowość” i „Przedsiębiorczość”. Na kolejnym posiedzeniu 27 lutego Kapituła zadecyduje o wyborze laureatów. Komu zostaną przyznane prestiżowe statuetki „Świętokrzyskiej Victorii” dowiemy się 28 lutego o godz. 18.00 podczas uroczystej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

 

Mak i konopie pod kontrolą

Prawie 430 hektarów upraw konopi włóknistych i 146 hektarów upraw maku niskomorfinowego pojawi się w tym roku w województwie świętokrzyskim. Zarząd Województwa przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego określającej ogólną powierzchnię przeznaczoną pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw w 2017 r. na terenie świętokrzyskiego. Ostateczną decyzję w tej kwestii podczas najbliższej sesji podejmą radni sejmiku województwa.

 

Z prac Zarządu Województwa 8 lutego

W Brukseli marszałek Adam Jarubas uczestniczył będzie w 121. Sesji Plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

 

Na budowę żłobków, modernizację przychodni i opiekę paliatywną

Ponad 57 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do gmin i instytucji z zakresu zdrowia i opieki społecznej w Świętokrzyskiem na rozbudowę i modernizację ośrodków zdrowia, stworzenie hospicjów i zakładów opieki paliatywnej, a także na budowę obiektów infrastruktury społecznej – żłobków, mieszkań socjalnych czy ośrodków terapeutycznych. Zarząd Województwa rozstrzygnął dzisiaj dwa konkursy w ramach RPO, działania „Infrastruktura społeczna i zdrowotna”. 33 wybrane projekty poprawiające podstawową opiekę zdrowotną i długoterminową oraz infrastrukturę społeczną, wsparte zostaną kwotą ponad 57 milionów złotych.

 

Z prac Zarządu Województwa 7 lutego

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach marszałek Adam Jarubas uczestniczy w konferencji prasowej na temat przyznania Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przez EBCOG (European Board and College of Obstetrics and Gynaecology), Certyfikatu Akredytacyjnego. Dzięki certyfikatowi, w klinice Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, lekarze z całej Unii Europejskiej będą mieli możliwość odbywania staży specjalizacyjnych w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

 

Z prac Zarządu Województwa 3 -5 lutego

„Ciemna Nocy”, „Kolędnicy wędrownicy”, „Cichej spokojnej nocy”, „Gore Gwiazda Jezusowi” – te oraz wiele innych kolęd i pastorałek będą mogli usłyszeć uczestnicy koncertu pn. „Marszałkowskie Kolędowanie – Niech Boże Narodzenie w nas trwa”, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W rolę artystów i wokalistów wcielą się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Zaśpiewają kolędy i pastorałki, a po występie publiczność zostanie zaproszona na poczęstunek przygotowany przez urzędników. W imprezie wezmą udział marszałek Adam Jarubas i Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa.

 

Z prac Zarządu Województwa 2 lutego

Przygotowaniom do inwestycji związanej z budową zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z budową tunelu pieszojezdnego pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko-Kamienna wraz z infrastrukturą towarzyszącą poświęcone będzie spotkanie wicemarszałka Jana Maćkowiaka z kierownictwem Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie.W spotkaniu wezmą także udział prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński oraz starosta skarżyski Jerzy Żmijewski i członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Anna Leżańska.

 

Pieniądze na pomoc społeczną

Blisko 350 tysięcy złotych trafi do organizacji pozarządowych na realizację zadań w obszarze pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania przemocy. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku.

 

Prawie 18 milionów na badania i rozwój

Opracowanie nowoczesnych linii do segregacji i recyklingu tworzyw sztucznych, badania przemysłowe nad innowacyjnym systemem oddymiania grawitacyjnego czy stworzenie nowoczesnych metod biometrycznych do diagnostyki narządów ruchu - to tylko część z projektów badawczo- rozwojowych, które będą realizowane w ramach rozstrzygniętego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego na działanie „Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości”. Decyzją Zarządu Województwa 10 projektów otrzyma w sumie prawie 18 mln złotych unijnego dofinansowania.

 

Z prac Zarządu Województwa 1 lutego

Z prac Zarządu Województwa 1 lutego

W Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju z udziałem marszałka Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana Maćkowiaka odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Budowa obwodnicy m. Zbludowice”, realizowanego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja wykonywana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

Z prac Zarządu Województwa 31 stycznia

W Warszawie wicemarszałek Jan Maćkowiak uczestniczył będzie w posiedzeniu Komisji Infrastruktury Senatu RP, poświęconym funkcjonowaniu regionalnych przewozów pasażerskich.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • Postanowienia Sądu
 • Petyycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Policealna szkoła medyczna im. Hanny Chrzanowskiej
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach

copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego