• Dzisiaj jest wtorek, 12 grudnia 2017 roku. Jest to 345 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 19 dni.
 • Imieniny: Adalii, Adelejdy, Ady, Aleksandra, Aleksandy, Dagmary, Dionizji, Joanny, Kaliksta, Konrada...
 • Imieniny: ... Paramona, Przebysława, Konstantego. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 07:40, zachód słońca: 15:19, dzień trwa: 07 godzin i 39 minut
 • Oświetlone 27% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 6 dni (w poniedziałek, 18 grudnia).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 

Aktualności


Z prac Zarządu Województwa 12 grudnia

W Małogoszczy marszałek Adam Jarubas będzie gościem uroczystego zakończenia realizacji projektu pn. „Kompleksowa i wieloaspektowa poprawa dostępu do infrastruktury sportowej i pracowni matematycznych oraz przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie gminy Małogoszcz”.

 

Świąteczna paczka - Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie

Świąteczna paczka - Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie

424 kilogramy artykułów szkolnych (farb, bloków rysunkowych, zeszytów, długopisów, ołówków, kredek, flamastrów, plasteliny, kleju, nożyczek itp.) udało się zebrać w ciągu trwającej miesiąc akcji „Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”. To kolejna i największa z dotychczasowych akcja pomocy skierowana do osób pochodzenia polskiego zamieszkałych na Ukrainie i w Mołdawii. O efektach akcji mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej marszałek Adam Jarubas, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach Renata Walęcka z przedstawicielami samorządu uczniowskiego - Weroniką Korczak i Jakubem Salą, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej ks. Jacek Kopeć, zastępca dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach Paweł Fijałkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Andrzej Domański oraz Robert Biernacki, przedstawiciel Fundacji Poland Business Run w Krakowie.

 

„Świętokrzyska Victoria” po raz dziesiąty

„Świętokrzyska Victoria” po raz dziesiąty

Do 24 stycznia 2018 roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. „Świętokrzyska Victoria” uhonoruje najbardziej aktywne firmy, samorządy oraz osobowości.

 

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Marszałkowskim

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Marszałkowskim

14 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się jubileuszowy, dwudziesty kiermasz bożonarodzeniowy. Podopieczni domów samopomocy, fundacji, klubów seniora zaprezentują ozdoby będące efektem ich plastycznego kunsztu i wyobraźni. Ozdoby powstają w pracowniach plastycznych, pod okiem profesjonalnych plastyków i terapeutów.

 

Z prac Zarządu Województwa 11 grudnia

Prezentacja idei działalności organizacji pozarządowych pracujących na rzecz młodzieży w naszym regionie, zapoznanie młodych z naszego województwa z możliwościami i ofertą działań – o tym między innymi będzie mowa podczas konferencji, która odbędzie się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Gościem wydarzenia będzie marszałek Adam Jarubas.

 

Uroczystości sobota - niedziela

Sobota
Tradycyjnie już grudzień to ważny miesiąc dla miłośników i hodowców gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Po raz kolejny wszyscy spotkają się w Targach Kielce podczas odbywających się jednocześnie czterech wydarzeń, czyli Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych, 48. Okręgowej Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyskiej Wystawa Gołębi Rasowych oraz giełdy specjalistycznych artykułów. Gościem wydarzenia będzie marszałek Adam Jarubas.

 

Z prac Zarządu Województwa 8 grudnia

W Solcu – Zdroju Adam Jarubas, marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Jan Maćkowiak, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego będą gośćmi świątecznego spotkania Związku Miast i Gmin Województwa Świętokrzyskiego.

 

Szlachetna Paczka dla rodziny z okolic Ożarowa

Szlachetna Paczka dla rodziny z okolic Ożarowa

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego po raz siódmy włączył się do akcji Szlachetna Paczka. 30 listopada dziesięciu wolontariuszy UMWŚ wśród pracowników zbierało pieniądze do oznaczonych puszek. Zebrali kwotę 4550 złotych 86 groszy, za którą zakupili potrzebne i niezbędne rzeczy dla pięcioosobowej rodziny z okolic Ożarowa. Paczka, którą przekazali: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: Marek Szczepanik i Piotr Żołądek oraz pracownicy urzędu do rodziny trafi przed świętami.

 

Z prac Zarządu Województwa 7 grudnia

 

 

 

Gmina Nowy Korczyn zakończyła realizację projektu pn. „Kompleksowa poprawa bazy dydaktycznej i sportowej w placówkach oświatowych na terenie Gminy Nowy Korczyn”. W uroczystym otwarciu boisk sportowych w Nowym Korczynie i Starym Korczynie weźmie udział marszałek Adam Jarubas.

 

Z prac Zarządu Województwa 6 grudnia

W Smykowie Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego weźmie udział w uroczystym podpisaniu umów na dofinansowanie projektów: „Termomodernizacja budynku dydaktycznego szkoły Podstawowej w Królewcu” oraz „Zwiększenie jakości nauczania i poprawa zdrowia uczniów poprzez modernizację i doposażenie infrastruktury dydaktycznej i sportowej w Gminie Smyków” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Świętokrzyskiego na lata 204 – 2020.

 

Z prac Zarządu Województwa 5 grudnia

W Zespole Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku – Kamiennej (ul. Legionów 119, sala 310 ) o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie dotyczące wsparcia szkolnictwa zawodowego w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”. Do tej pory w ramach projektu do szkół trafił sprzęt na kwotę ponad 700 tys. złotych. W konferencji wezmą udział Agata Binkowska, członek Zarządu Świętokrzyskiego, Karol Kaczmarski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Joanna Żurawka, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych oraz Danuta Latos, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku – Kamiennej.

 

„Marszałkowe Mikołajki” w bajkowym Pacanowie

Ponad 200 dzieci - uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego weźmie udział w „Marszałkowych Mikołajkach”. Impreza organizowana już po raz jedenasty przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 6 grudnia w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

 

Z prac Zarządu Województwa 4 grudnia

Na zaproszenie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach marszałek Adam Jarubas będzie gościem konferencji zamykającej pierwszy rok działalności projektu „Natura – Idea – Człowiek”. Podczas spotkania w Karczmie Izba Dobrego Smaku (Osada Średniowieczna, Huta Szklana, gmina Bieliny) przedstawione zostaną główne założenia projektu promującego miejsca, ludzi i pasje, warte poznania podczas wycieczek po terenie Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

 

Będzie i Szlak Benedyktyński, i Park Dziedzictwa

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi oraz szlak „Śladami kultury benedyktyńskiej” w gminach Pawłów, Bodzentyn, Łagów i Bieliny – dwa przedsięwzięcia z zakresu dziedzictwa kulturowego będą realizowane w obszarze Gór Świętokrzyskich. To wynik rozstrzygnięcia konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o zwiększeniu alokacji na konkurs do 29 milionów złotych i wyborze do dofinansowania obu zgłoszonych na konkurs projektów.

 

Z prac Zarządu Województwa 1 - 3 grudnia

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwają Targi Ekonomii Społecznej organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dzisiaj podczas uroczystej Gali rozstrzygnięty został konkurs Lider Ekonomii Społecznej oraz wręczone zostały certyfikaty Zakup prospołeczny. W uroczystości wziął udział Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

 

Z prac Zarządu Województwa 30 listopada

W Brukseli marszałek Adam Jarubas uczestniczyć będzie w 126. Sesji Plenarnej Komitetów Regionów. Na sesji przywódcy lokalni i regionalni przedyskutują potencjalny wpływ brexitu na miasta i regiony UE. W programie znajdą się również debaty z udziałem unijnych komisarzy Margrethe Vestager, komisarza do spraw konkurencji i Pierre’a Moscoviciego, komisarza do spraw gospodarczych i finansowych, podatków i ceł dotyczące unii gospodarczej i walutowej UE oraz polityki konkurencji.

 

Z prac Zarządu Województwa 29 listopada

Na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach podczas obrad Senatu marszałek Adam Jarubas uroczyście wręczył stypendia Samorządu Województwa Świętokrzyskiego dla studiujących na uczelni Polaków oraz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu. W III edycji programu Zarząd Województwa pomoc finansową przyznał 50 studentom kieleckich uczelni, w tym 8 studentom Politechniki Świętokrzyskiej.

 

Miliony na punkty zbiórki odpadów

Masłów, Pawłów, Krasocin i Ożarów – te gminy stworzą punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. I dostaną na ten cel prawie 3,7 mln złotych z Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął dzisiaj konkurs z działania „Gospodarka odpadami”.

 

Z prac Zarządu Województwa 28 listopada

W hotelu Best Western Grand Hotel w Kielcach marszałek Adam Jarubas otworzył Forum kształcenia praktycznego inaugurujące projekt pn. „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”. Głównym założeniem projektu jest realizacja minimum 5 modeli kształcenia zawodowego w miejscu pracy oraz przyznanie na ten cel grantów. Grantobiorcami mogą być szkoły zawodowe - technika, JST jako organizacje prowadzące oraz centra kształcenia praktycznego, a także instytucje otoczenia biznesu. Innowacją w projekcie będzie przeniesienie minimum 40% godzin kształcenia praktycznego ze szkół zawodowych do przedsiębiorstw w celu dostosowania umiejętności uczniów do wymagań rynku pracy.

 

Z prac Zarządu Województwa 27 listopada

Z prac Zarządu Województwa 27 listopada

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kielcach marszałek Adam Jarubas oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski uroczyście podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego”. Projekt otrzyma ponad 30 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, w ramach działania „Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa – ZIT KOF”.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • Postanowienia Sądu
 • Petyycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego