Back to main page

 
 
search
 
 


Koncert "Sabat Czarownic"


25 czerwca, Kielce

W kieleckim amfiteatrze „Kadzielnia” odbędzie się druga edycja „Sabatu Czarownic” – spektaklu muzycznego nawiązującego do legendarnych zlotów czarownic na Łysej Górze. Widowisko będzie emitowane „na żywo” przez Program 2 Telewizji Polskiej. Pierwsza, ubiegłoroczna edycja imprezy przyciągnęła do amfiteatru około 7 tysięcy widzów oraz kilka milionów przed ekrany telewizorów. Wydarzenie organizowane jest przez Regionalną Organizację Turystyczną.

Reżyserowany przez kielczanina Leszka Kumańskiego „Sabat Czarownic” uświetni plejada gwiazd polskiej sceny rozrywkowej: Bajm, Doda, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Tatiana Okupnik, Halina Młynkowa z chórem z „Bitwy Na Głosy”, Manchester, Mrozu, Andrzej Grabowski, Karolina Szarubka, Marcin Maliszewski, Kalina Kasprzak, Wołosi i Lasoniowie.
Wykonawcy zaprezentują utwory zarówno polskie jak również zaczerpnięte z  repertuaru gwiazd zagranicznych, w tym etniczną muzykę korzeni m.in. zespołu Enya,  udowodniając, że motyw przewodni koncertu jest obecny w tradycji wielu krajów Unii Europejskiej.
Scenariusz zakłada, iż w trakcie koncertu zostanie wyśpiewana „cała prawda”, zaś w jego finale okaże się, że za wszystko, co złe i nieudane odpowiadają  czarownice i czarownicy, którzy złożą samokrytykę i obiecają poprawę…

Zarówno sam koncert jak i sztandarowe świętokrzyskie atrakcje turystyczne promowane będą w TVP 2 poprzez zwiastuny przygotowane przez znaną dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną Annę Popek. Około 2,5 minutowe felietony zostały nakręcone 30 i 31 maja w najwspanialszych zakątkach województwa, począwszy od amfiteatru „Kadzielnia”, poprzez kielecki deptak – ulicę Sienkiewicza i Gołoborze na Łysej Górze, skończywszy na urzekającej Jaskini Raj i Jura Parku w Bałtowie.

„Sabat Czarownic” będzie transmitowany „na żywo” przez Program 2 TVP S.A. w dwóch częściach, w primie time, o godz. 21.00.


 
Next page of the banners Previous page of the banners
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2016 Marshal Office of the Świętokrzyskie Voivodeship

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce, Poland
phone: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Homepage Infrastructure Economy Business The Investor Assistance Center Contact BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Privacy policy