www.sejmik.kielce.pl

Wiadomości


Kolejny rok Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli

Grzegorz Orawiec przemawia

Efekty działań Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w 2017 roku zostały przedstawione przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego podczas spotkania, w którym uczestniczyli samorządowcy, właściciele firm i instytucji otoczenia biznesu.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

X edycja Nagrody „Świętokrzyska Victoria”

X edycja Nagrody „Świętokrzyska Victoria”

Pierwsze posiedzenie Kapituły X edycji Nagrody „Świętokrzyska Victoria” odbyło się 11 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Podczas spotkania marszałek Adam Jarubas wręczył nominacje członkom Kapituły oraz przedstawił ideę „Świętokrzyskiej Victorii”, natomiast Bernard Antos, Sekretarz Województwa przybliżył regulamin przyznawania tej nagrody oraz harmonogram prac Kapituły. Kandydatów można zgłaszać do 24 stycznia 2018r.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Wyróżnienia dla świętokrzyskich liderów i inspiracje dla młodzieży

Spotkanie „Idea, inspiracja, inicjatywa”

19 osób, uczestników programu „Liderzy dla Młodzieży" podczas konferencji „Idea, inspiracja, inicjatywa” otrzymało wyróżnienia za realizację określonych celów w programie, kreatywne pomysły, inspiracje i chęć pracowania z młodzieżą z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Adam Jarubas pogratulował uczestnikom zdobywania nowych kompetencji. Podczas spotkania zaprezentowano ideę organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży w naszym regionie, a ciekawi prelegenci inspirowali młodych do aktywności.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

„Ormianie polscy, Ormianie kieleccy” - nowa wystawa na Rynku w Kielcach

Wiceprzewodniczący Sejmiku Grigor Szaginian, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan

W poniedziałek, 11 grudnia na Rynku w Kielcach odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Ormianie polscy, Ormianie kieleccy”.  Zwiedzający ekspozycję mogą dowiedzieć się o historii Armenii, a także o życiu społeczności ormiańskiej, która bardzo mocno wpisuje się w kształtowanie kultury w regionie świętokrzyskim.  W wydarzeniu uczestniczyli wiceprzewodniczący Sejmiku Grigor Szaginian, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. Gościem specjalnym był ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Ogłoszenie o konkursie dla Działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych

Logo Programu Polska Cyfrowa

Departament Polityki Regionalnej informuje, że Centrum Projektów Polska Cyfrowa  z siedzibą przy ul. Spokojnej 13a, 01-044 Warszawa jako Instytucja Pośrednicząca dla Działania 2.1. „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa” działając na podstawie art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r. poz. 1460) przeprowadziła w trybie pozakonkursowym nabór nr POPC.02.01.00-IP.01-00-006/17 wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: II Osi priorytetowej POPC – „E-administracja i otwarty rząd” Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Biblioteka Dojrzałego Człowieka

Biblioteka Dojrzałego Człowieka

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteka Dojrzałego Człowieka” pod nazwą „Spotkanie z tradycją – Boże Narodzenie”. Odbędzie się ono 12 grudnia o godzinie 12.00 w Galerii Biblioteki (I piętro).

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Wyjazdowa misja gospodarcza na targi MIDEST Paryż 2018 - nabór otwarty

Logo wydarzenia

Województwo Świętokrzyskie ogłasza nabór otwarty dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego (10 miejsc) działających w sektorze metalowo-maszynowym na wyjazdową misję gospodarczą na targi MIDEST w Paryżu, w terminie 26-30 marca 2018 r.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

O pogromie kieleckim w teatrze

O pogromie kieleckim w teatrze

Premiera spektaklu „1946” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 roku o godz. 19 w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach. Sztukę będzie można zobaczyć wcześniej – premierę studencką zaplanowano na 14 grudnia, a pokaz przedpremierowy na 15 grudnia.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Przewodniczący Sejmiku na sesji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Gościem sesji Rady Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim byl Arkadiusz Bąk

W ostatniej sesji Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczył przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 

Wsparcie branży metalowo-odlewniczej w ramach Projektu Promocji Gospodarczej

 Świętokrzyscy przedsiębiorcy podczas wyjazdowej misji gospodarczej na Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki HANNOVER MESSE w kwietniu 2017 r.

Jednym z działań zaplanowanych w ramach Projektu Promocji Gospodarczej jest wsparcie proeksportowe firm z regionu świętokrzyskiego. Ma ono na celu znalezienie nowych partnerów biznesowych, a także rynków zbytu dla produktów z województwa świętokrzyskiego. Branża metalowo-odlewnicza to jedna z inteligentnych specjalizacji regionu świętokrzyskiego i zajmuje bardzo ważne miejsce w rozwoju gospodarczym województwa. Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego regularnie planuje działania mające na celu wsparcie działań proeksportowych lokalnych firm.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 11 grudnia 2017r.
 
Ścieżka:
www.sejmik.kielce.plStrona główna
www.sejmik.kielce.pl
copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3, 25-516 Kielce; tel.: 41 342-18-78; fax: 41 344-52-65; e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl