www.sejmik.kielce.pl

Wiadomości


Umowa na dofinansowanie Promenady, Domu Muzealnego i uatrakcyjnienie opatowskich podziemi

Marek Szczepanik gratulował powiatowi opatowskiemu wspaniałego projektu

W Starostwie Powiatowym w Opatowie Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa oraz starosta opatowski Bogusław Włodarczyk podpisali pre-umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim" w ramach działania 7.2 „Rozwój potencjału endogenicznego jako element strategii terytorialnej dla określonych obszarów" RPOWŚ na lata 2014 – 2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana w bieżącym roku. W uroczystości wzięła udział także Ewelina Bień radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: środa, 21 lutego 2018r.
 

Poznali możliwości pozyskiwania środków unijnych

Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów

Możliwości pozyskiwania środków unijnych dotyczyło spotkanie robocze Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, które pod przewodnictwem Bogusławy Wypych odbyło się w środę, 21 lutego w Urzędzie Marszałkowskim. Na pytania seniorów odpowiadali eksperci z Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

więcej
Data dodania: środa, 21 lutego 2018r.
 

Turniej piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI

Logo turnieju

Fundacja DOGadanka oraz Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI organizują I Turniej Piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI. Wydarzenie, które odbędzie się 25 lutego w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej, ma na celu aktywizację sportową i kibicowską osób niepełnosprawnych. Piłkarskiej rywalizacji patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: środa, 21 lutego 2018r.
 

Aktywni seniorzy w Daleszycach

Gośćmi spotkania byli m.in. Grzegorz Gałuszka i Jerzy Pyrek

W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach odbyło się spotkanie z udziałem 150 seniorów z gminy Daleszyce, chcących aktywnie spędzać swój wolny czas. Mieli oni możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji wykładowców UJK w Kielcach, m.in. na temat pozytywnej starości oraz uczestniczenia w zajęciach ze śmiechoterapii. Gośćmi spotkania byli radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka oraz pełnomocnik marszałka ds. seniorów Jerzy Pyrek.

więcej
Data dodania: środa, 21 lutego 2018r.
 

Zróbmy #COŚDOBREGO

Logo akcji

Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w kampanii społecznej promuje ideę przekazywania 1 % organizacjom pożytku publicznego: różnego rodzaju stowarzyszeniom, fundacjom, które zajmują się działalnością społeczną. Dlaczego warto zrobić #COŚDOBREGO? - Kampania zachęca do aktywnej postawy, do odruchów serca i zastanowienia się nad tym, jak każdy z nas może pomóc. Pierwszym krokiem może być przekazanie 1% podatku. Czasem wystarczy nawet mały gest, by zmienić czyjś świat na lepszy – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: środa, 21 lutego 2018r.
 

V edycja Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego

Odznaka Honorowa

W tym roku już po raz piąty zostaną przyznane Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego. Wnioski o jej nadanie można składać do 28 lutego br.

więcej
Data dodania: środa, 17 stycznia 2018r.
 

O sprawach ważnych dla gmin

Walne Zebranie Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego

Na zaproszenie Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik uczestniczył w walnym zebraniu stowarzyszenia. Podczas spotkania była mowa m. in. o planowanych zmianach w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym oraz o wydatkowaniu środków unijnych.

więcej
Data dodania: wtorek, 20 lutego 2018r.
 

Lekcja zdrowego życia w Ćmielowie

Plakat akcji

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach wraz z Obwodem Lecznictwa Kolejowego Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Skarżysku - Kamiennej – partnerem projektu „Żyj zdrowo” zaprasza 21 lutego mieszkańców gminy Ćmielów na bezpłatne spotkania edukacyjne poświęcone profilaktyce raka piersi.

więcej
Data dodania: wtorek, 20 lutego 2018r.
 

Zaprojektuj kartkę z życzeniami

Kartka wielkanocna

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza młodych, utalentowanych artystów, w wieku 9 – 13 lat, którzy zaprojektują wielkanocną kartkę z życzeniami. Termin nadsyłania prac mija 12 marca.

więcej
Data dodania: wtorek, 20 lutego 2018r.
 

Wielkanocne warsztaty dla nauczycieli

Ozdoba wielkanocna
Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszają nauczycieli na wielkanocne warsztaty metodyczne: „Takie pająki lubię”. Tradycje wielkanocne i wiosenne w procesie edukacyjnym i wychowawczym.
więcej
Data dodania: wtorek, 20 lutego 2018r.
 
Ścieżka:
www.sejmik.kielce.plStrona główna
www.sejmik.kielce.pl
copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3, 25-516 Kielce; tel.: 41 342-18-78; fax: 41 344-52-65; e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl