www.sejmik.kielce.pl

Wiadomości


Polacy zmierzą się z Irlandczykami

Plakat wydarzenia

Niegdyś były miejscem obrony przed obcymi armiami, teraz gościć będą nowoczesnych wojowników. W W piątek, 22 września w Chęcinach odbędzie się Międzypaństwowy mecz bokserski Kadr Narodowych Polski i Irlandii. Wydarzenie objął patronatem marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: piątek, 22 września 2017r.
 

Najsmaczniejsze potrawy powiatu kieleckiego

Okładka

X edycja Powiatowego Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego została podsumowana zapisanymi lokalnymi przepisami w wydanej przez Starostwo Powiatowe w Kielcach książce kucharskiej „Nabity filet kaszą gryczaną podany na pęczaku z warzywami i kurkami leśnymi w sosie szczypiorkowym i inne potrawy”.

więcej
Data dodania: piątek, 22 września 2017r.
 

Plebiscyt "Moje Innowacyjne Otoczenie-Moja Innowacyjna Gmina”

Logo plebiscytu

Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy, Departamentu Polityki Regionalnej już po raz szósty organizuje Plebiscyt "Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina”. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu w obszarze innowacyjności poprzez promocję prorozwojowych działań i/lub rozwiązań z możliwością zastosowania w gospodarce.

więcej
Data dodania: piątek, 22 września 2017r.
 

Regionalne Targi Pracy w Jędrzejowie

PLAKAT

W piątek, 22 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbędą się Regionalne Targi Pracy. Uczestniczący w targach będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą oraz zapoznania się z ofertami pracy. Wydarzeniu patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który będzie gościem przedsięwzięcia.  

więcej
Data dodania: piątek, 22 września 2017r.
 

Kontynuacja inicjatywy Lagging Regions w województwie świętokrzyskim

W siedzibie Banku Światowego w Warszawie odbyło się drugie spotkanie komitetu sterującego

Inicjatywa Lagging Regions zainicjowana przez Komisję Europejską w województwie świętokrzyskim i województwie podkarpackim w kwietniu 2016 będzie kontynuowana w pięciu regionach na terenie Polski: świętokrzyskim, podkarpackim, a także lubelskim, śląskim i małopolskim. Inicjatywa, która ma na celu pilotażowe działanie wzmacniające kluczowe czynniki wzrostu gospodarczego w województwach na terenie naszego kraju będzie kontynuowana pod zmienioną nazwą Catching-up regions i jest wynikiem wniosków, do jakich doszli specjaliści z Banku Światowego po realizacji dotychczasowych działań.

więcej
Data dodania: piątek, 22 września 2017r.
 

Świętokrzyskie placówki medyczne bliżej informatyzacji

Porozumienia związane z realizacją projektu pn. „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”

20 podmiotów medycznych z regionu zawarło porozumienia związane z realizacją projektu pn. „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego”. W podpisaniu dokumentów wzięła udział Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

więcej
Data dodania: czwartek, 21 września 2017r.
 
 

Na gospodarkę odpadami

 Na gospodarkę odpadami

Ponad 11, 8 mln złotych dofinansowania otrzymają 2 projekty na zadania związane z gospodarką odpadami. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas posiedzenia zatwierdził listę projektów w ramach dwuetapowego konkursu zamkniętego Osi Priorytetowej 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe”, Działania 4.2 „Gospodarka Odpadami” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. 

więcej
Data dodania: czwartek, 21 września 2017r.
 

Przedsiębiorcy rozmawiali o efektach misji gospodarczej w Kazachstanie

Spotkanie dotyczące misji gospodarczej

Uczestnicy misji gospodarczej na wystawie EXPO ASTANA 2017 w Kazachstanie, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wyjazd. Ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami spotkał się Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

więcej
Data dodania: środa, 20 września 2017r.
 

„W Dzień Św. Tekli ziemniaki będziem piekli”

OGNISKO

Zabawa taneczna, występy zespołów młodzieżowych, konkursy dla publiczności, degustacja pieczonych ziemniaków z ogniska, gry i zabawy dla najmłodszych, koncert zespołu „Piękni i Młodzi” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbywać się będą podczas tegorocznej imprezy pn. „W Dzień Św. Tekli ziemniaki będziem piekli” w Dębnie, w gminie Raków. Honorowy patronat nad wydarzeniem, które odbędzie się w niedzielę, 24 września objął marszałek województwa Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: czwartek, 21 września 2017r.
 
Ścieżka:
www.sejmik.kielce.plStrona główna
www.sejmik.kielce.pl
copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3, 25-516 Kielce; tel.: 41 342-18-78; fax: 41 344-52-65; e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl