• Dzisiaj jest piątek, 23 marca 2018 roku. Jest to 81 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 283 dni.
 • Imieniny: Feliksa, Konrada, Oktawiana, Oktawii, Oty, Pelagii, Pelagiusza, Tyberiusza, Zbysława...
 • Imieniny: ... Zbysławy, Wiktoriana. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 05:34, zachód słońca: 17:50, dzień trwa: 12 godzin i 16 minut
 • Oświetlone 40% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 7 dni (w sobotę, 31 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc marzec 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistów


Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistów

- Życzę wam, żebyście w swojej karierze edukacyjnej potrafili zdobywać szczyty. Mamy piękne osiągnięcia naszej wspaniałej świętokrzyskiej młodzieży w różnych dziedzinach. Wierzę, że będziecie zdobywali wiedzę, wracali do naszego województwa i wypełniali tę ogromną przestrzeń, która jest do zagospodarowania – mówił członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, który w poniedziałek, 12 marca 2018 roku, wręczał uzdolnionym uczniom gimnazjów i liceów stypendia w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących”. Konferencja odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

 

Projekt pn. „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, Poddziałanie 8.3.5 Realizacja programu stypendialnego skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uzdolnionych uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia ich kompetencji kluczowych, tj. w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ICT i języków obcych.


W tym roku Komisja Stypendialna przyznała 259 stypendiów: 97 to gimnazjaliści (37,5%), a 162 licealiści (62,5%). Zainteresowanie programem stypendialnym było ogromne, złożono ponad 580 wniosków. Podstawowe kryteria w naborze stypendialnym to wysoka średnia - dla uczniów szkół licealnych minimum 4,5, a dla gimnazjalistów 5,0. Liczą się również dodatkowe osiągnięcia w konkursach czy olimpiadach przedmiotowych.

- To pokazuje że jest w Was ogromny potencjał. Natomiast my, jako samorząd województwa, staramy się stwarzać warunki, byście mogli spełniać swoje życiowe marzenia. Skupiamy się nie tylko na inwestowaniu w infrastrukturę, drogi, obiekty użyteczności, ale przede wszystkim w oświatę – mówił podczas konferencji członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, gratulując uczniom, ale też ich nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół.

Stypendyści otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3800 zł (wyższej niż w I edycji o 100 zł) z przeznaczeniem głównie na zakup pomocy edukacyjnych (literatura fachowa, laptop, komputer, oprogramowanie itp.), zakup usług edukacyjnych (kursy, szkolenia) lub pokrycie wydatków związanych z dojazdem do miejsca nauki albo np. z dostępem do Internetu.

- Stypendium planuję wykorzystać na sfinansowanie kursu językowego w Anglii, ponieważ chciałabym się podszkolić w tym języku – mówi Wiktoria Solarska z Wiślicy, która w naborze stypendialnym otrzymała najwyższą liczbę punktów za swoje osiągnięcia. To uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, laureatka konkursu matematycznego i finalistka konkursu geograficznego, chemicznego oraz języka polskiego, ponadto grająca na klarnecie.

Na realizację I edycji projektu w roku ubiegłym wydatkowano prawie 1 mln zł, w bieżącej II edycji przeznaczono już ponad 1 mln 367 tys., na kolejne edycje pozostało ponad 4,5 mln (całkowita alokacja na poddziałanie 8.3.5 wynosi ok. 6 mln 800 tys. zł).

Podczas konferencji odbyły się pokazy popularnonaukowe. Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach przygotowało prezentację pn. „Poczuj chemię”, przybliżającą uczniom działanie i właściwości mniej znanych substancji,  ale także odmienne zastosowanie tych dobrze znanych. Przedstawiciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili pokaz wykorzystywania w nauczaniu popularnych klocków z linii LEGO Education. Z kolei Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim przygotowało pokaz popularno-naukowy pn. „Mroźna planeta, świet(l)ny eksperyment i inne ciekawostki  przyrodnicze”.

 

Lista stypendystów z najwyższą liczbą punktów w ramach Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów

1. Wiktoria Solarska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Wiślicy w powiecie buskim, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalistka 3 innych konkursów chemicznego, geograficznego i konkursu z języka polskiego.

2. Aleksandra Czupryna – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. St. Staszica w Busku-Zdroju, mieszkanka Buska-Zdroju, laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów – geograficznego oraz biologicznego i finalistka konkursu matematycznego.

3. Weronika Jagiełło – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Łomna w powiecie starachowickim,  laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów – geograficznego oraz chemicznego i finalistka konkursu biologicznego.

4. Marcin Kuleta – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich, mieszkaniec Nowego Dziebałtowa w powiecie koneckim, finalista 4 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów: chemicznego, matematycznego, biologicznego i z języka polskiego.

5. Małgorzata Tomporowska – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Staszowie, jest laureatką 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów z języka polskiego oraz historii, a także finalistką konkursu fizycznego.

6. Krzysztof Kyzioł – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkaniec Kielc, laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego dla gimnazjalistów oraz finalista konkursów: geograficznego i chemicznego.

7. Adam Piątek – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego i finalista 2. Konkursów wojewódzkich: matematycznego i fizycznego.

8. Agnieszka Wojtyna – uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego oraz finalistką 2 konkursów: fizycznego oraz matematycznego.

9. Klaudia Bała – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, jest finalistką 3 konkursów wojewódzkich dla gimnazjalistów: matematycznego, fizycznego i z języka polskiego.

10. Jan Nowosielski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Jędrzejowie, mieszkaniec Rakowa w powiecie jędrzejowskim,  finalista 3 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów: matematycznego, chemicznego i fizycznego.

11. Magdalena Czekaj – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Bielin w powiecie kieleckim, laureatka 2 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów matematycznego i biologicznego.

12. Konrad Flis – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach, mieszkaniec Lechowa w powiecie kieleckim, jest laureatem 2 wojewódzkich konkursów dla gimnazjalistów: geograficznego oraz konkursu z języka polskiego.

13. Maja Cudzik – uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Bilczy w powiecie kieleckim, finalistka 3 konkursów wojewódzkich dla gimnazjalistów: matematycznego, historycznego i z języka polskiego.

14. Daniel Kusak – uczeń Publicznego Gimnazjum Samorządowego im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, mieszkaniec Odonowa w powiecie kazimierskim, jest laureatem wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjów i finalistą konkursu z języka angielskiego.

15. Julia Łyżwa – uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. St. Kostki w Kielcach, mieszkanka Kielc, laureatka wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistka konkursu geograficznego.

16. Weronika Stomporowska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, mieszkanka Złotej w powiecie sandomierskim,  laureatka wojewódzkiego konkursu chemicznego dla uczniów gimnazjów i finalistka wojewódzkiego konkursu matematycznego.

17. Magdalena Wargocka – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Wolicy w powiecie kieleckim, laureatka wojewódzkiego konkursu geograficznego dla uczniów gimnazjów i finalistka wojewódzkiego konkursu z języka rosyjskiego dla gimnazjalistów.

18. Kacper Pęczkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie, mieszkaniec Antonielowa w powiecie kieleckim, jest laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalistą wojewódzkiego konkursu geograficznego.

19. Oliwier Sobczyk – uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkaniec Zagnańska w powiecie kieleckim, laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego dla uczniów gimnazjów oraz finalista konkursu matematycznego dla gimnazjalistów.

20. Alicja Wojciechowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka francuskiego.

21. Aleksandra Gniewkiewicz – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, mieszkanka Szydłowa w powiecie staszowskim, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z matematyki.

22. Klaudia Błaszczyk - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Masłowa w powiecie kieleckim, jest laureatką wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka niemieckiego.

23. Maria Myszka - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach, mieszkanka Kielc, jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu z języka francuskiego.

24. Laura Pietras - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, jest laureatką wojewódzkiego konkursu biologicznego dla uczniów gimnazjów i finalistką konkursu geograficznego.

25. Jakub Szkudlarek – uczeń Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju, mieszkaniec Podagajów w powiecie buskim, jest finalistą 2 wojewódzkich konkursów dla uczniów gimnazjów: z matematyki i z geografii.

 

Z kolei 19 marca o godz. 10.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach odbędzie się uroczyste wręczenie stypendiów w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”.

 Lista wszystkich uczniów/uczennic zakwalifikowanych do stypendium w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących”

 


Galeria zdjęć

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa ŚwiętokrzyskiegoUnijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistówUnijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistówUnijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistów
Stypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ Stypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistówStypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ
Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistówStypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ Stypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ Stypendia wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ
Unijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistówUnijne stypendia dla uzdolnionych licealistów i gimnazjalistów  
cofnij
Data dodania: poniedziałek, 12 marca 2018r.
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego