• Dzisiaj jest środa, 18 października 2017 roku. Jest to 290 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 74 dni.
 • Imieniny: Bratumiła, Hanny, Juliana, Klemencji, Klementyny, Wiktora...
 • Imieniny: ... Łukasza, Reny. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 07:10, zachód słońca: 17:31, dzień trwa: 10 godzin i 21 minut
 • Oświetlone 4% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 1 dzien (w czwartek, 19 października).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Wakacyjny pociąg do SANDOMIERZA
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc październik 2017 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Aktualności


Z prac Zarządu Województwa 17 października

Z udziałem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbędzie się uroczyste podpisanie umów o przyznanie pomocy na realizację operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Z prac Zarządu Województwa 16 października

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej Jan Maćkowiak, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego będzie gościem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

„Świętokrzyski Anioł Dobroci po raz trzynasty”

„Świętokrzyski Anioł Dobroci po raz trzynasty”

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz trzynasty uhonorował statuetką „Świętokrzyskiego Anioła Dobroci”, tych którzy nie ograniczają swej pracy do działań wynikających z „ustawowego katalogu”, ale dodatkowo swą opieką, miłością oraz cierpliwością wspierają i pomagają osobom znajdującym się na zakręcie swojego życia. W Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach statuetki laureatom Małgorzacie Żugaj - Skarbnikowi Miasta i Gminy Połaniec, współzałożycielce Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Integracja” oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” w Końskich wręczył Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

 

Rusza konkurs Lider Ekonomii Społecznej

Rusza konkurs Lider Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach ogłasza konkurs „Lider Ekonomii Społecznej”. Konkurs skierowany jest do: jednostek samorządu terytorialnego, instytucji biznesu, przedsiębiorstw społecznych z terenu woj. świętokrzyskiego, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej.

 

Z prac Zarządu Województwa 13 - 15 października

W Ministerstwie Rozwoju w Warszawie Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa uczestniczył będzie w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Inteligentny Rozwój 2014-2020 oraz VIII posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Funduszy Unii Europejskiej.

 

Z prac Zarządu Województwa 12 października

Z prac Zarządu Województwa 12 października

Na zaproszenie marszałka Adama Jarubasa w Kielcach przebywa Ambasador Republiki Finlandii Jej Ekscelencja Hanna Lehtinen. W Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Pani Ambasador spotkała się z Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UJK prof. Markiem Przeniosło i marszałkiem Adamem Jarubasem. Zapoznała się z historią i dorobkiem UJK, odwiedziła Bibliotekę Nordycką i otworzyła wystawy dotyczące Marszałka Carla Gustafa Mannerheima oraz historii i geografii Finlandii.

 

Talenty Świętokrzyskie” dla szczególnie uzdolnionych

31 nagród „Talent Świętokrzyski” i 11 wyróżnień trafi do szczególnie uzdolnionej młodzieży - uczniów i studentów z województwa świętokrzyskiego. Są wśród nich wybitni młodzi artyści - pianiści, piosenkarze i tancerze, matematycy, autorzy publikacji naukowych czy laureaci międzynarodowych lub ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa rozstrzygnął kolejną edycję „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

 

Z prac Zarządu Województwa 9 października

Marszałek Adam Jarubas uczestniczył będzie w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast, którego 15. edycja odbywać się będzie w Brukseli 9-12 października. Jest to największe wydarzenie poświęcone unijnej polityce regionalnej. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy przedstawicieli europejskich samorządów, instytucji unijnych, świata akademickiego, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. W tym roku hasłem przewodnim będą „Regiony i miasta na rzecz lepszej przyszłości”. Organizatorami wydarzenia są Komisja Europejska, Europejski Komitet Regionów oraz europejskie regiony i miasta.

 

Uroczystości sobota - niedziela

Sobota
Na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich marszałek Adam Jarubas będzie gościem obchodów 70 – lecia szkoły.

 

Z prac Zarządu Województwa 6 października

Gośćmi marszałka Adama Jarubasa są przedstawiciele spółki Orange Polska: dyrektor Rozwoju Sieci Mobilnej Marcin Ney, dyrektor Komercyjny - Region Małopolska Leszek Gajewski oraz dyrektor Rozwoju Operacyjnego Techniki Justyna Adamczewska. Rozmowa dotyczyć będzie lokalizacji 40 -metrowego masztu sieci telefonii komórkowej w bliskim sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Tokarni. W spotkaniu uczestniczą także starosta kielecki Michał Godowski, burmistrz Chęcin Robert Jaworski oraz dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Mariusz Masny.

 

„Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”

„Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”

Pod takim hasłem w regionie rozpoczęła się kolejna akcja pomocy skierowana do osób pochodzenia polskiego zamieszkałych na terenie Ukrainy i Mołdawii. Tym razem zbierane są artykuły szkolne dla dzieci. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego z udziałem Agaty Binkowskiej, członka Zarządu Województwa odbyła się konferencja prasowa, informująca o akcji i zachęcająca mieszkańców województwa do udziału w niej. W spotkaniu uczestniczyły także dyrektorki szkół, które już włączyły się w akcję: dyr. VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego Renata Walęcka i dyr. Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach Maria Kowalczyk.

 

Z prac Zarządu Województwa 5 października

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak uczestniczą w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018. Gościem uroczystości jest Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Oleg Mandiuk, który spotka się ze studentami z Ukrainy kształcącymi się na Uniwersytecie. W ramach wizyty Konsul Ukrainy spotka się także z marszałkiem Adamem Jarubasem oraz wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem.

 

Kolejny program stypendialny dla młodzieży

Kolejny program stypendialny dla młodzieży

Rusza kolejny program stypendialny dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży z województwa świętokrzyskiego. Dla najzdolniejszych czekają jednorazowo wypłacane stypendia w wysokości 3800 zł (stypendium 380 złotych miesięczne x 10 miesięcy roku szkolnego). Projekt już po raz drugi będzie finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020 i jest kontynuacją programu stypendialnego realizowanego w poprzednim okresie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dedykowany jest uzdolnionej młodzieży ze szkół gimnazjalnych i liceów oraz ze szkół zawodowych. W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach z udziałem marszałka Adama Jarubasa odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały szczegóły tegorocznej edycji programu.

 

Z prac Zarządu Województwa 4 października

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach powstanie Centrum Urazowe dla dorosłych. Umowę na dofinansowanie budowy Centrum w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (oś. priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego) podpisali podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz i dyrektor WSZ w Kielcach Andrzej Domański. W uroczystości uczestniczył marszałek Adam Jarubas.

 

Nowi członkowie w Radzie Muzuem Narodowego w Kielcach

 

 

 

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa wskazał też dwie osoby, które zasiadać będą w Radzie Muzeum przy innej instytucji kultury – Muzeum Narodowym w Kielcach.

 

Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej – już bez p.o.

Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej – już bez p.o.

Mariusz Masny został dzisiaj powołany przez Zarząd Województwa na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Przez ostatni rok pełnił obowiązki szefa, a wcześniej był wicedyrektorem tej instytucji.

 

Z prac Zarządu Województwa 3 października

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego z udziałem marszałka Adama Jarubasa odbędzie się konferencja prasowa poświęcona II edycji programu Dziecięca Piłka Ręczna, projektowi Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej oraz projektowi Akademia Obywatelska 1918. Wszystkie przedsięwzięcia realizować będzie Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zapraszają uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego do udziału w kolejnej, siódmej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. Dzisiaj na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się konferencja inaugurująca projekt.

 

Z prac Zarządu Województwa 2 października

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego z udziałem marszałka Adama Jarubasa, dyrektora Muzeum Narodowego Roberta Kotowskiego i dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Mariusza Masnego odbędzie się konferencja prasowa. Mowa będzie o projektach przygotowanych przez Muzeum Narodowe w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej, które otrzymały dofinansowanie w ramach VIII osi Priorytetowej Ochrony dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Uroczystości sobota - niedziela

30 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach odbędzie się Paragedon - Festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych. To pierwsza edycja wydarzenia, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozpowszechnianie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych. Partnerem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W wydarzeniu weźmie udział marszałek Adam Jarubas.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • Postanowienia Sądu
 • Petyycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe

copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego