• Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2018 roku. Jest to 52 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 312 dni.
 • Imieniny: Arystiana, Flory, Irydiona, Izabeli, Marty, Małgorzaty, Nikifora, Wrocisława...
 • Imieniny: ... Wrócisława, Piotra. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:39, zachód słońca: 16:59, dzień trwa: 10 godzin i 20 minut
 • Oświetlone 44% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 8 dni (w piątek, 02 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego V kadencji


Arkadiusz Bąk - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Arkadiusz Bąk

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 18 kwietnia 1977 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ukończył także elektronikę i technikę informacyjną na Politechnice Warszawskiej oraz politykę gospodarczą i strategię przedsiębiorstw na WSEiP w Kielcach. Jest wiceministrem w Ministerstwie Gospodarki. Zajmuje się bezpieczeństwem gospodarczym, e-gospodarką i rezerwami państwowymi.


 

Tadeusz Kowalczyk - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Tadeusz Kowalczyk

Radny I, II, III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 4 obejmującego powiaty: kazimierski, buski, pińczowski, jędrzejowski i włoszczowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 16 marca 1949 r. w Sobowicach. Z wykształcenia jest nauczycielem, pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. W III i IV kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 

Andrzej Pruś - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Pruś

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. Należy do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się 20 marca 1967 roku w Iłży. Mieszka w Starachowicach. Studiował na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest  pracownikiem centrali Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

 

Grigor Szaginian - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Grigor Szaginian

Radny III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 (powiat: sandomierski, opatowski, ostrowiecki i staszowski). Radny Platformy Obywatelskiej.
Urodził się 25 maja 1958 r. w Dniepropietrowsku. Z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą.

 

Ewelina Bień

Ewelina Bień

Radna V kadencji Sejmiku. Kandydowała z list Polskiego Stronnictwa Ludowego z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski. Należy do Klubu Radnych PSL.
Urodziła się w 1983 r. Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła studia magisterskie z politologii, a także studia podyplomowe z zarządzania finansami i księgowości. Jest prywatnym przedsiębiorcą, działaczką społeczną, byłym pracownikiem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej „ZIELONKA”, a także założycielką Zespołu Ludowego „ZIELEŃCZANIE”. Główne cechy charakteru: kreatywność, otwartość na nowe wyzwania. Hobby: muzyka, śpiew, folklor.

 

 

Wojciech Borzęcki

Wojciech Borzęcki

Radny  III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty: sandomierski, opatowski, ostrowiecki i staszowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się  9 listopada 1976 r. w Staszowie. Z wykształcenia jest magistrem prawa administracyjnego. Prezes Zarządu w Spółce SAD Sandomierski.

 

Bartłomiej Dorywalski

Bartłomiej Dorywalski

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował  z Okręgu Wyborczego nr 4 obejmującego powiaty buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski, włoszczowski.  Należy do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się  16 sierpnia 1979 roku we Włoszczowie. Z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. Studia ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach. Od 2006 roku był burmistrzem Włoszczowy. W 2010 przez siedem miesięcy wypełniał mandat posła na Sejm RP. W kadencji 2010 - 2014 ponownie pełnił funkcję włodarza Włoszczowy. 

 

Krzysztof Dziekan

Krzysztof Dziekan

Radny III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 4 (powiaty: włoszczowski, jędrzejowski, pińczowski, buski, kazimierski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 4 maja 1961r. w Ostrowcach. Przedsiębiorca, producent maszyn rolniczych. Współwłaściciel "Dworu Dziekana" w Zielonkach.

 

Grzegorz Gałuszka

Grzegorz Gałuszka

Radny IV i V  kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat kielecki (ziemski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 30 listopada 1974r. Doktor nauk medycznych. Był dyrektorem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju oraz dziekan Kolegium Medycznego - Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

 

Mieczysław Gębski

Mieczysław Gębski

Radny III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat  kielecki (ziemski). Należy do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się  24 marca 1960 r. w Zagnańsku. Z wykształcenia  technik-mechanik, rolnik.W kadencji 2010-2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 

Izydor Grabowski

Izydor Grabowski

Radny IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty: ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 1 września 1946r. Posiada wyższe wykształcenie. Absolwent kierunku mechanicznego Politechniki Rzeszowskiej. Nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Członek Stowarzyszenia Regionalne Forum Samorządowe.

 

Adam Jarubas

Adam Jarubas

Radny III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 4 obejmującego powiaty: włoszczowski, jędrzejowski, buski, pińczowski, kazimierski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2006 r. jest marszałkiem województwa świętokrzyskiego.
Urodził się 17 grudnia 1974r. Wykształcenie wyższe humanistyczne - historia na Akademii Świętokrzyskiej. Ukończone studia podyplomowe „Zarządzanie w warunkach Unii Europejskiej” w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach oraz „Zarządzanie administracją i rozwojem lokalnym” w Wyższej Szkole Handlowej. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceprezes PSL. W latach 2002 - 2004 wicedyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a w latach 2004 - 2006 wicedyrektor Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach.

 

Janusz Koza

Janusz Koza

Radny III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat kielecki (ziemski)  z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się 4 stycznia 1962 r. w Kielcach. Z wykształcenia jest historykiem. W latach 1998-2002 był dyrektorem generalnym Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od 2004 r. zajmuje stanowisko Sekretarza Miasta Kielce.

 

Jan Maćkowiak

Jan Maćkowiak

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.
Urodził się 11 lipca 1959 r. w w Skarżysku – Kamiennej. Studiował Administrację Publiczną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku – Kamiennej, w PPHU Wtórpol ZPChr w Skarżysku na stanowisku dyrektora d/s komunikacji zewnętrznej oraz w Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o. na stanowisku zastępcy dyrektora. Pełnił funkcje radnego, przewodniczącego rady miasta, zastępcy prezydenta miasta, radnego powiatu skarżyskiego. W latach 2010-2014 był członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Wiceprzewodniczący Regonu Świętokrzyskiego PO.

 

Sławomir Marczewski

Sławomir Marczewski

Radny I, II, III, IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty: konecki, skarżyski i starachowicki z listy komitetu SLD Lewica Razem.
Urodził się 1 stycznia 1950 r. w Skarżysku-Kamiennej. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny.

 

Henryk Milcarz

Henryk Milcarz

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego Kielce i powiat kielecki z listy komitetu SLD Lewica Razem.
Urodził się 21 lipca 1950 roku w Zagnańsku. Ukończył studia w SGH w Warszawie. Jest prezesem Wodociągów Kieleckich, Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagnańsku oraz Klubu Sportowego "Lubrzanka" w Kajetanowie. Był posłem na Sejm V i VI kadencji.

 

Beata Napierała

Beata Napierała

Radna V kadencji Sejmiku. Kandydowała z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. O mandat ubiegała się z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Urodziła się 1 września 1972 r. w Końskich. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, studia magisterskie na Akademii Świętokrzyskiej – kierunek marketing międzynarodowy i organizacja firmy, studium samorządności społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest  konsultantem Krajowego Systemu Usług i członkiem Krajowej Sieci Tematycznej ds. Partnerstwa. Jest wiceprezesem Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

 

Dariusz Pankowski

Dariusz Pankowski

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat kielecki (ziemski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się w 1966 r. Lekarz chorób wewnętrznych,  pracuje w Ośrodku Zdrowia we Wzdole Rządowym w gminie Bodzentyn. Zwycięzca plebiscytu Lekarz Roku 2013 w powiecie kieleckim organizowanego przez redakcję „Echa Dnia”. Żona Danuta, synowie: Mateusz i Piotr. Hobby - piłka nożna. Gra w reprezentacji województwa świętokrzyskiego lekarzy w piłce nożnej.

 

 

Mieczysław Sas

Mieczysław Sas

Radny IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z  Okręgu Wyborczego nr 4 (powiaty: buski, pińczowski, kazimierski, jędrzejowski, włoszczowski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 21 października 1942r. Wykształcenie zawodowe – mechaniczne. Jest właścicielem  Zakładu Metalowo-Kotlarskiego Sas. Współzałożyciel i aktywny członek Stowarzyszenia Gospodarna Gmina Busko-Zdrój. Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach. Był radnym trzech kadencji w buskim samorządzie. Filantrop i społecznik.

 

Grzegorz Socha

Grzegorz Socha

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się 16 kwietnia 1975r. w Sandomierzu. Żonaty, 5 dzieci. Mieszka w Milczanach, w gminie Samborzec. Prawnik, doradca organizacji pozarządowych, wykładowca, Doradca Europejski ds. funduszy unijnych. Wiceprezes w firmie KSW Polska sp. z o.o. Rolnik, posiada 3 hektarowy sad wiśniowy oraz śliwkowy. Zainteresowania: ogrodnictwo, kultura, film, sport.

 

 

Wiesław Stępień

Wiesław Stępień

Radny IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty: konecki, skarżyski i starachowicki. Należy do Klubu Radnych PSL.
Urodził się 20 maja 1958r. Wykształcenie wyższe, magister zootechnik. Mieszka w Wielkiej Wsi w gminie Stąporków. Pełni funkcję prezesa Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich.

 

Leszek Wawrzyła

Leszek Wawrzyła

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 4 obejmującego powiaty buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski, włoszczowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodził się 21 stycznia 1979r. Mieszka w Sieńsku, w gminie Słupia. Ma wykształcenie wyższe muzyczne. Jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach. Jest nauczycielem muzyki i organistą. Był radnym powiatu jędrzejowskiego. Prowadzi gospodarstwo rolne  ukierunkowane na uprawę zbóż.

 

Andrzej Swajda

Andrzej Swajda

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski.
Urodził się 29 listopada 1969 roku w Sandomierzu. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, ukończył studia podyplomowe na kierunkach: informatyka, zarządzanie oświatą, samorząd i administracja. Był zastępcą wójta Łoniowa oraz radnym powiatu sandomierskiego IV kadencji. Jest sekretarzem Gminy Łoniów,  członkiem Zarządu OSP w Sulisławicach, koordynatorem projektu rewitalizacji Sanktuarium w Sulisławicach.

 

Bogusława Wypych

Bogusława Wypych

Radna V kadencji Sejmiku z Okręgu Wyborczego nr 4 obejmującego powiaty buski, kazimierski, pińczowski, jędrzejowski, włoszczowski. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodziła się  27 marca 1954 roku w Lesznie. Ma wyższe wykształcenie matematyczne. Jest prezesem oraz  inicjatorem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf oraz wiceprezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jędrzejowie.

 

Grzegorz Świercz

Grzegorz Świercz

Radny IV i V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce oraz powiat kielecki (ziemski) z listy Platformy Obywatelskiej.  
Urodził się 24 lutego 1960 r. Doktor nauk medycznych, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W 1985 r. otworzył specjalizację z ginekologii i położnictwa w Wojewódzkim Specjalistycznym ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Kielcach. W szpitalu przy ul. Prostej pracował do 2007 na stanowiskach starszego asystenta, zastępcy ordynatora i kierownika Wojewódzkiej Poradni Niepłodności. W 2001 r. ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2002 r. obronił doktorat w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 2008 r. został pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw ochrony zdrowia. W 2009 r. podjął pracę na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wicemarszałka województwa świętokrzyskiego.

 

Marek Strzała

Marek Strzała

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski. Należy do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się 1 kwietnia 1965 roku. Wykształcenie wyższe techniczne - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Mieszka w Staszowie. Jest przedsiębiorcą i działaczem Staszowskiej Izby Gospodarczej. Współwłaścicielem restauracji "Winnica" w Połańcu oraz Zajazdu "Gościniec" w Strużkach.

 

Małgorzata Stanioch

Małgorzata Stanioch

Radna V kadencji Sejmiku. Kandydowała z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego Kielce i powiat kielecki. Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urodziła się 29 kwietnia 1960 roku w Kielcach. Jest magistrem administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,  dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

 

Waldemar Wrona

Waldemar Wrona

Radny V kadencji. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 2 obejmującego powiaty konecki, skarżyski, starachowicki. Należy do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się 29 grudnia 1966 roku w Tarnowie. Ukończył studia medyczne. Jest dyrektorem SPZOZ w Smykowie. Był radnym powiatu koneckiego oraz członkiem Zarządu Powiatu Koneckiego. W 2007 roku w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła.

 

Tomasz Zbróg

Tomasz Zbróg

Radny V kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat kielecki (ziemski)  z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Urodził się w 1983r. Mieszka w Węgrzynowie.  Jest absolwentem politologii na Akademii Świętokrzyskiej oraz administracji w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Pełnił funkcję radnego Gminy Mniów, był także radnym Powiatu Kieleckiego w latach 2010 – 2014.  Były asystent europosła Jacka Włosowicza. Żonaty, dwoje dzieci.

 

 

Piotr Żołądek

Piotr Żołądek

Radny IV i V  kadencji Sejmiku. Kandydował z Okręgu Wyborczego nr 3 obejmującego miasto Kielce i powiat kielecki (ziemski). Należy do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2010 r. pełni funkcję członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Urodził się 22 lutego 1968 r. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej, gdzie ukończył studia politologiczne. Prowadził prywatną działalność gospodarczą, pracował w firmie Euro-Time na stanowisku wiceprezesa. Był dyrektorem Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL. W latach 2008-2010 pełnił funkcję Wicewojewody Świętokrzyskiego.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego