• Dzisiaj jest czwartek, 22 lutego 2018 roku. Jest to 52 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 312 dni.
 • Imieniny: Arystiana, Flory, Irydiona, Izabeli, Marty, Małgorzaty, Nikifora, Wrocisława...
 • Imieniny: ... Wrócisława, Piotra. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:39, zachód słońca: 16:59, dzień trwa: 10 godzin i 20 minut
 • Oświetlone 42% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 8 dni (w piątek, 02 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Aktualności wolontariatu


Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Wspólna budowa karmników

W piątkowe popołudnie, 1 grudnia, przedstawiciele Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, Wolontariatu Pracowniczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu wspólnie budowali karmniki. Powstałe konstrukcje trafią do przedszkoli biorących udział w konkursie "Gwiazdka dla Ptaka".

więcej
Data dodania: poniedziałek, 4 grudnia 2017r.
 

Pracownicy Urzędu przekazali artykuły szkolne dla świetlic

Pracownicy Urzędu przekazali artykuły szkolne dla świetlic

Książki, w tym lektury szkolne, maskotki oraz artykuły piśmiennicze trafiły do najbardziej potrzebujących świetlic środowiskowych w województwie świętokrzyskim. Zebrane dary w piątek, 25 sierpnia przekazała Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: piątek, 25 sierpnia 2017r.
 

Udana zbiórka nakrętek dla Franka

Podziękowanie dla Urzędu

254,5 worków nakrętek (3400 kg) dostarczyli firmie recyklingowej organizatorzy akcji mającej na celu pomoc zmagającemu się z ciężką chorobą Frankowi Kołodziejowi z gminy Solec Zdrój. Swoją cegiełkę w postaci 1000 kg nakrętek dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zostały one zebrane podczas koncertu Marszałkowskie Kolędowanie, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

więcej
Data dodania: piątek, 3 marca 2017r.
 

„Pomagamy Polakom w Mołdawii”

Krzysztof Dziekan, Adam Jarubas, Agata Binkowska i Bernard Antos podczas załadunku książek

Sprzed Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego wyruszył transport z ponad 1 tysiącem książek dla Polaków w Mołdawii. W podsumowaniu akcji wzięli udział w marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Agata Binkowska, Sekretarz Województwa Bernard Antos oraz radny Krzysztof Dziekan, który pokrył koszty transportu darów do Mołdawii.

więcej
Data dodania: czwartek, 21 kwietnia 2016r.
 

Uwalniamy książki z akcją Bookcrossing

Otwarcie półki bookcrossingowej w Szerzawach

W Zespole Szkół w Szerzawach, w gminie Pawłów  powstała kolejna półka z książkami w ramach akcji: „Bookcrossing – uwolnij książkę”. Z półki założonej przez wolontariuszy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach w szkolnej świetlicy chętnie korzystają uczniowie.

więcej
Data dodania: środa, 10 lutego 2016r.
 

„Szlachetna paczka” dla rodziny na święta

Zarząd i pracownicy przekazali "Szlachetną paczkę"

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskie po raz piąty włączyli się w akcję pomocy potrzebującym – „Szlachetna paczka”. W ramach koleżeńskiej zbiórki zebraliśmy ponad 4,6 tysięcy złotych, za które kupiliśmy wszystkie wskazane przez rodzinę potrzebne rzeczy. Paczka, którą przekazali: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak,  członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: Agata Binkowska i Piotr Żołądek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Dariusz Detka oraz pracownicy urzędu do rodziny trafi  przed świętami.

więcej
Data dodania: piątek, 11 grudnia 2015r.
 

Przyłączyliśmy się do "Szlachetnej paczki". Zebraliśmy ponad 4,6 tys. złotych

Barbara Knap, Marek Jarco i Iwona Sinkiewicz - Potaczała

Po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przyłączył się do akcji "Szlachetna paczka" Stowarzyszenia WIOSNA ks. Jacka Stryczka. W dniach 2 i 3 grudnia wśród pracowników przeprowadzona została publiczna zbiórka pieniędzy. Zebraliśmy 4 tys. 645 zł 8 gr. Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie świątecznej paczki dla pani Marii z Kielc, która samotnie wychowuje trzy córki: Olę (18 l.), Kasię (3 l.), Patrycję (3 l.).  

więcej
Data dodania: czwartek, 3 grudnia 2015r.
 

Książki ze Świętokrzyskiego w drodze do Michigan

Książki ze Świętokrzyskiego w drodze do Michigan

Polonia w Michigan jest trzecią co do wielkości w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tamtejsze Polish American Education and Assistance Center (PAEAAC) – organizacja społeczna wspomagająca edukację polonistyczną dzieci i młodzieży w środowisku polsko-amerykańskim właśnie uruchamia dla nich specjalną bibliotekę z literaturą w języku polskim. Księgozbiór wzbogacą książki z naszego regionu, zebrane w ramach akcji bookcrossingowej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego województwa Świętokrzyskiego. 

więcej
Data dodania: piątek, 13 marca 2015r.
 

Bookcrossing w Targach Kielce

Bookcrossing w Targach Kielce

Jubileuszowe XX Targi Edukacja przyciągnęły kilkudziesięciu wystawców i setki zwiedzających z całej Polski. Swoje stoisko pełne książek miało też Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, które podczas targów prowadziło akcję bookcrossingową. Można było wymienić swoje dawno przeczytane książki na inne.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 2 marca 2015r.
 

Pomóżmy uruchomić bibliotekę

Pomóżmy uruchomić bibliotekę

Dzieci z polsko-amerykańskich rodzin z Michigan nie mają miejsca, w którym mogłyby poczytać lub wypożyczyć książki w języku polskim i tym samym obcować z polską kulturą. Tamtejsze Polish American Education and Assistance Center (PAEAAC) chce im takie miejsce stworzyć. Pomóżmy uruchomić wyjątkową bibliotekę.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 19 stycznia 2015r.
 

W Suchedniowie można korzystać z półki bookcrosingowej

W Suchedniowie można korzystać z półki bookcrosingowej

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Promyk” w Suchedniowie została  otwarta półka bookcrossingowa. Już po raz siódmy Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach zorganizowało w regionie taką akcję, a pierwszy raz w Suchedniowie. Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej.

więcej
Data dodania: wtorek, 30 września 2014r.
 

Wolontariusze pomagali w pielęgnacji ogrodu

Wolontariusze pomagali w pielęgnacji ogrodu

Wolontariusze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach i Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga w Warszawie, w sobotę, 24 maja, pomagali w pielęgnacji ogrodu Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kielcach. Jest to kolejna inicjatywa pracowników Urzędu  i Fundacji w ramach wolontariatu pracowniczego.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 26 maja 2014r.
 

Jak nowocześnie i skutecznie uczyć o finansach

Jak nowocześnie i skutecznie uczyć o finansach

Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach było dziś miejscem debaty pt. „Innowacyjna Edukacja Finansowa społeczeństwa”, która wieńczyła obchody „Tygodnia dla Oszczędzania” w województwie świętokrzyskim. Partnerem akcji Fundacji im. Leopolda Kronenberga w regionie jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Debacie towarzyszyło rozstrzygnięcie „Konkursu wiedzy o finansach”. W spotkaniu uczestniczyli: członkowie Zarządu Województwa - Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak oraz Dariusz Detka, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: środa, 26 marca 2014r.
 

Uwolnij książkę dla Malucha

Uwolnij książkę dla Malucha

To hasło kolejnej akcji bookcrossingowej Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Tym razem wolontariusze będą zbierać książki dla małych pacjentów Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 17 lutego 2014r.
 

Wolontariat pracowniczy? To się sprawdza!

Wolontariat pracowniczy? To się sprawdza!

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach jako pierwszy w Polsce realizuje program wolontariatu pracowniczego w jednostce administracji publicznej. W mijającym roku ponad 60 wolontariuszy aktywnie włączało się w ogólnopolskie akcje charytatywne i działania na rzecz lokalnej społeczności.

więcej
Data dodania: środa, 8 stycznia 2014r.
 

Książka w podróży

Książka w podróży

Stare, może trochę zniszczone, dawno przeczytane książki nie muszą zalegać w domowych bibliotekach, zbierając kurz na półkach. Mogą być wspaniałym odkryciem, prezentem, dawać radość. Wystarczy tylko wysłać je w podróż! Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Bookcrossing angażuje się od ponad roku.

więcej
Data dodania: czwartek, 21 lutego 2013r.
 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego