• Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2018 roku. Jest to 54 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 310 dni.
 • Imieniny: Boguarda, Bogusza, Boguty, Jaśminy, Lucjana, Macieja, Marka, Modesta, Modesty, Naty...
 • Imieniny: ... Sergiusza, Łucji, Piotra. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:35, zachód słońca: 17:02, dzień trwa: 10 godzin i 27 minut
 • Oświetlone 58% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 6 dni (w piątek, 02 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Wywiad


Stiff: Nie chcieliśmy wpisywać się w żaden nurt

Studium Instrumentów Etnicznych

Rozmowa z Piotrem „Stiffem” Stefańskim, uznanym muzykiem ze Skarżyska-Kamiennej, liderem zespołu S.I.E czyli Studium Instrumentów Etnicznych. Grupa podróżuje po Polsce i Europie koncertując, robiąc warsztaty i akcje performatywne.

 

Budując markę Świętokrzyskiego

Budując markę Świętokrzyskiego

Pod znakiem systematycznych starań o rozwój regionu, troskę o sprawy mieszkańców oraz podkreślania znaczenia samorządu wojewódzkiego minął rok pracy Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Podsumowuje go, mówiąc o planach na jubileuszowy – 2018 rok – przewodniczący Sejmiku, Arkadiusz Bąk.

 

Rok zagrożonej samorządności

Adam Jarubas

Rozmowa z Adamem Jarubasem, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

 

Moda na folklor

Moda na folklor

Czy w czasach zwariowanej pogoni za tym, co nowoczesne i technologicznie doskonałe, potrafimy jeszcze dostrzec to, co stare, przeszłe, kanciaste i lekko zakurzone? Czy w czasach, gdy rzeczywistość wirtualna zdaje się zastępować świat realny, a laptopy, smartfony i gry komputerowe kreowane są na nowych bożków, pozwalamy jeszcze uwodzić się temu, co tradycyjne? O korzyściach wynikających z braku zasięgu telefonii komórkowej, o modzie na folklor, a także o zamieszaniu, jakie wprowadził  byczek Siemek w rozmowie z Mariuszem Masnym, dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

Oswoić inność

Oswoić inność

Rozmowa z Anetą Bródką, nauczycielem, konsultantem Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, koordynatorem projektu edukacji wielokulturowej, antydyskryminacyjnej i integracyjnej – „Tolernacja - Integracja - Kultura - Otwartość”.

 

Popłynąć z muzyką

Popłynąć z muzyką

– Słuchania muzyki trzeba się nauczyć. Anegdotycznie mówimy, że gdy się przychodzi do filharmonii, to przez pierwsze trzy koncerty człowiek się trochę nudzi, od czwartego zaczyna dostrzegać więcej, a od następnego – żyć bez tego nie może – z Jackiem Rogalą, dyrygentem, kompozytorem, dyrektorem Filharmonii Świętokrzyskiej, rozmawiamy o różnych wymiarach życia muzyką.

 

20 lat rolniczego samorządu

Ryszard Ciźla

Świętokrzyska Izba Rolnicza świętuje w tym roku dwudziestolecie działalności odrodzonego samorządu rolniczego w regionie. Ostatnie dwie dekady udowodniły, że w dynamicznie zmieniających się w Polsce warunkach społeczno-ekonomicznych zaangażowanie rolniczego samorządu ma ogromny wpływ na poprawę dochodów sektora rolnego, a partnerska współpraca Izby z instytucjami działającymi na rzecz rozwoju rolnictwa przynosi wymierne efekty. – Rolnictwo to szczególny obszar. Nie można w nim zaszczepiać rozwiązań funkcjonujących np. w przemyśle czy innych gałęziach gospodarki – mówi Ryszard Ciźla, prezes Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

 

RPO: dodaj do ulubionych

RPO: dodaj do ulubionych

O tempie wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, spodziewanych efektach w kontekście konkursów ogłaszanych w bieżącym roku, a także kwotach przeznaczonych na wsparcie m.in. opieki żłobkowej, edukacji przedszkolnej i kształcenia zawodowego w rozmowie z Piotrem Żołądkiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

Nie wojenki, a wspólne myślenie o gospodarce. Rozmowa z marszałkiem Adamem Jarubasem

Adam Jarubas

- Zawsze uważałem, że w kwestiach zasadniczych powinniśmy mówić jednym głosem. A za taką uznaję rozwój społeczno – gospodarczy województwa – mówi Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

W Kielcach jest mój dom – rozmowa z Talantem Dujszebajewem

W Kielcach jest mój dom – rozmowa z Talantem Dujszebajewem

Dwukrotnie, w latach 1994 i 1996, wybrany najlepszym zawodnikiem świata. Uznawany za jednego z najwybitniejszych trenerów piłki ręcznej. Z kielecką drużyną wywalczył trzy mistrzostwa Polski i trzy puchary Polski, a 29 maja 2016 roku osiągnął największy sukces w historii polskiego sportu klubowego – wygrał Ligę Mistrzów sezonu 2015/2016. Podczas meczu - perfekcjonista dążący do doskonałości, wulkan emocji, odbezpieczony granat, lew, który nie odpuści ani zawodnikowi, ani sędziemu. Bez względu na konsekwencje. Poza areną sportową – ciepły, dowcipny, wyważony. Co gra w duszy szkoleniowca VIVE Tauronu Kielce i reprezentacji Polski? Jaki naprawdę jest Talant Muszanbietowicz Dujszebajew? Zapraszamy do rozmowy.

 

Agata Binkowska: Życzę kobietom wolności ducha, słowa, zachowań

Agata Binkowska

O tym jak to jest być jedyną kobietą w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego, jak się pracuje z mężczyznami, a jak z kobietami, o kobiecej wolności, prawach oraz wartościach rozmawiamy z Agatą Binkowską, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

"Jedni szukają nowych dróg, inni liczą na odzyskanie utraconych rynków"

Ryszard Ciźla

Powody do zadowolenia mieli producenci warzyw i niektórych owoców jak czereśnie czy morele. Coraz więcej świętokrzyskich rolników szuka nowych dróg, zakładając uprawy, na które jest dziś duży popyt – powstają w naszym regionie plantacje borówki amerykańskiej, winorośli, orzechów. Nadal trudna jest sytuacja rolników, których dotknęło wciąż obowiązujące rosyjskie embargo, szczególnie producentów mleka i sadowników, nie był to również dobry rok na rynku owoców miękkich i zbóż paszowych. O tym wszystkim w rozmowie z Ryszardem Ciźlą, prezesem Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

 

Z Unią na plus

Adam Jarubas

1 maja mija 12 lat polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Mimo różnych problemów – gospodarczych i imigracyjnych – jakie w ostatnim czasie doświadcza UE - bilans naszej obecności w Unii jest  jednoznacznie pozytywny. Takie jest też odczucie ponad 80 procent polskich obywateli – mówi Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

 

Za nami 6 lat działalności Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego

Za nami 6 lat działalności Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego

Ostatnie lata były dla Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego czasem intensywnej pracy przy opracowywaniu strategii i procesów standaryzujących funkcjonowanie spółki, ale też czasem budowania  zaufania wśród instytucji finansujących i przedsiębiorców korzystających z poręczeń Funduszu. Przede wszystkim był to jednak okres, w którym ŚFP intensywnie pracował nad zadaniami wynikającymi z projektu dotyczącego wsparcia sektora MŚP, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. - W tym czasie stworzyliśmy rozbudowaną sieć placówek współpracujących. Negocjacje prowadzone były z centralami  niemalże wszystkich banków. Szczególnie trudne rozmowy dotyczyły dużych, sieciowych banków komercyjnych – mówi Tomasz Jakubczyk, prezes Zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Sp. z o.o.   

 

Mały jubileusz Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego

Krzysztof Kobryń, prezes Zarządu FPWŚ

Od rozpoczęcia działalności Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego minęło 5 lat. Przez ten czas instytucja wsparła ponad 320 przedsięwzięć na łączną kwotę przekraczającą 105 mln zł. Aż 66 % pożyczkobiorców to firmy z sektora mikroprzedsiębiorstw, mające najtrudniejsze warunki do startu. O drodze jaką pokonał Fundusz od momentu powstania, a także jego roli we wspieraniu świętokrzyskich przedsiębiorców w rozmowie z Krzysztofem Kobryniem, prezesem Zarządu FPWŚ.

 

Priorytetem konkurencyjna gospodarka

Priorytetem konkurencyjna gospodarka

O kierunkach rozwoju województwa świętokrzyskiego w ramach RPOWŚ 2014 – 2020, o inteligentnych specjalizacjach oraz o potencjale, który tkwi w Świętokrzyskiem, w rozmowie z członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Markiem Szczepanikiem, który objął tę funkcję pod koniec grudnia ub. roku.

 

RCN-T nabiera rozpędu

Michał Piast, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu k. Chęcin

Rozmowa z Michałem Piastem, dyrektorem Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

 

Szkoła będzie bardziej otwarta

Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty

– Przyjęliśmy hasło roku szkolnego w województwie świętokrzyskim: „Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie” – u progu nowego roku szkolnego 2015/16 ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty Małgorzatą Muzoł rozmawiamy m. in. o kondycji świętokrzyskiej oświaty, trwających przemianach w szkolnictwie zawodowym, w które angażuje się również samorząd województwa świętokrzyskiego, i o tym, co przyniesie nadchodzący rok.

 

Nowoczesna wieś – konkurencyjna i innowacyjna

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Młodzi rolnicy, innowacje, produkcja ekologiczna i agroenergetyka to priorytety Unii Europejskiej w kontekście rozwoju obszarów wiejskich. To też duże szanse dla świętokrzyskiej wsi. Rozmowa z Piotrem Żołądkiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

Tu, „na dole" ludzie najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne

Tu, „na dole" ludzie najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne

Przed 25 laty, dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii naszego kraju demokratyczne wybory do samorządu terytorialnego. O znaczeniu reformy samorządowej, roli władzy najbliższej ludziom i perspektywach polskich samorządów rozmawiamy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego