Aktualności Zarządu

W piątek (19 września) w Targach Kielce odbyła się konferencja pn. „Wymiar gospodarczy Partnerstwa Wschodniego i Rynków Azjatyckich – Forum Gospodarcze Go East", która jest wspólną inicjatywą Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, funkcjonującego w ramach Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski.

więcej
Data dodania: piątek, 19 września 2014r.
 

W Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin w dniach 18-19 września odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Prawników Polskich i Ukraińskich pn. „Polska i Ukraina – wymiar sprawiedliwości, instytucje prawne, samorządność". W jej drugim dniu z uczestnikami spotkał się marszałek województwa, Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: piątek, 19 września 2014r.
 

W piątek, 19 września podczas uroczystej gali  zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze „Skrzydła 2014”, przyznawane za produkty, usługi i marki promujące województwo świętokrzyskie. Gośćmi wydarzenia będą marszałek województwa Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz członkowie Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski i Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: piątek, 19 września 2014r.
 

W 1974 roku w pobliżu Małogoszcza uruchomiono zakład produkujący cement. Aż do 1995 roku, kiedy fabrykę przejął koncern Lafarge S.A, okolicznym mieszkańcom kojarzyła się ona przede wszystkim z wszechobecnym pyłem. Obecnie cementownia Małogoszcz to jedno z najnowocześniejszych, dbających o środowisko i kulturę bezpieczeństwa pracy przedsiębiorstw w Europie. Właśnie obchodzi jubileusz czterdziestolecia działalności. W uroczystym spotkaniu pracowników, władz spółki, klientów, akcjonariuszy, przedstawicieli lokalnego samorządu uczestniczyli Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty, jednocześnie radna Sejmiku. Marszałek został uhonorowany statuetką Przyjaciela Cementowni Małogoszcz.

więcej
Data dodania: piątek, 19 września 2014r.
 

-  Liderami społeczności wiejskiej są kobiety. Dostrzegamy ich rolę i chcemy zaoferować im udział w szeroko rozumianym procesie pobudzania przedsiębiorczości. To one są inicjatorkami wielu przedsięwzięć i animatorkami życia w lokalnych społecznościach – zauważa Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Jest on pomysłodawcą cyklu konferencji szkoleniowych, podczas których członkinie kół gospodyń wiejskich zdobywają wiedzę nt. możliwości organizowania się w stowarzyszenia i pozyskiwania finansowego wsparcia.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 września 2014r.
 

W Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu rozpoczęła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Prawników Polskich i Ukraińskich pn. „Polska i Ukraina – wymiar sprawiedliwości, instytucje prawne, samorządność". W spotkaniu uczestniczyli Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa oraz Ewa Kapel - Śniowska, zastępca dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 września 2014r.
 

Jubileusz 40-lecia obchodzi Cementownia Małogoszcz. Gościem uroczystości rocznicowych będzie marszałek Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 września 2014r.
 

Marszałek Adam Jarubas i członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski oraz Jan Maćkowiak otworzyli w środę, 17 września wyremontowaną drogę na odcinku Staszów-Osiek. Inwestycja za blisko 40 milionów złotych znacznie poprawi  bezpieczeństwo i komfort jazdy na odcinku o natężonym ruchu drogowym.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 września 2014r.
 

Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu organizacji dużych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – chodzi o Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Badmintonie oraz „Nadzieje handballu w XI Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej”.

więcej
Data dodania: środa, 17 września 2014r.
 

- Przez 20 lat targi stały się wiodącymi targami w tej dziedzinie w Polsce. Jesteśmy widocznymi w Europie i jest to zasługa nie tylko nas ale i wystawców – powiedział Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podczas otwarcia 20. jubileuszowej edycji targów Metal. W uroczystości udział wzięli m.in. Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki, Grzegorz Świercz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele świata biznesu i nauki.

więcej
Data dodania: środa, 17 września 2014r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  wrzesień 2014  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2014 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest poniedziałek, 22 września 2014 roku. Jest to 264 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 100 dni.
  • Imieniny: Joachima, Joachimy, Maury, Maurycego, Maurycji, Milany, Tomasza...
  • Imieniny: ... Tymona, Prosimira. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 06:26, zachód słońca: 18:30, dzień trwa: 12 godzin i 4 minuty
  • Oświetlone 5% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 2 dni (w środę, 24 września).
  • Dzisiaj Początek Astronomicznej Jesieni.
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj