Aktualności Zarządu

W 18 jednostkach Powiatu Koneckiego, w tym Starostwie Powiatowym w Końskich, przeprowadzona zostanie inwestycja dzięki której pracownicy instytucji będą mogli korzystać z nowych sposobów wymiany informacji. Ułatwi ona również dostęp od tych jednostek mieszkańcom powiatów. Umowę z wykonawcą podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa, Kazimierz Kotowski, a parafował ją starosta konecki Bogdan Soboń.

więcej
Data dodania: piątek, 31 października 2014r.
 

30 października 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, odbyło się spotkanie dotyczące planów wykorzystania instrumentów zwrotnych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, oraz ewentualnych wariantów mechanizmu udzielania gwarancji i poręczeń na wsparcie realizacji projektów przez firmy nie posiadające odpowiedniego zabezpieczenia na spłatę zobowiązania. Spotkaniu przewodniczył Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: piątek, 31 października 2014r.
 

Przygotowując się do wykorzystania funduszy z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego postanowił pozyskać informacje na temat projektów planowanych do realizacji przez przedsiębiorców. Zebrana propozycje w formie tzw. fiszek – podobnie jak w przypadku przedsięwzięć samorządowych - pozwolą skuteczniej i szybciej rozdzielić pieniądze przeznaczone na wsparcie świętokrzyskiego biznesu.

więcej
Data dodania: piątek, 31 października 2014r.
 

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, gościem marszałka Adama Jarubasa był  Ambasador Królestwa Danii Steen Hommel.

więcej
Data dodania: czwartek, 30 października 2014r.
 

- Duńskie osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju czystej energii zyskały bardzo duże uznanie na całym świecie. Duńczycy udowadniają, że prowadzenie ekologicznych rozwiązań w dziedzinie energetyki nie tylko nie hamuje rozwoju gospodarczego lecz staje się jego motorem napędowym  - mówił marszałek Adam Jarubas podczas warsztatów interaktywnych „Od zrównoważonych lokalnych planów energetycznych do konkretnych projektów i oszczędności”. W spotkaniu, które odbyło się w Filharmonii Świętokrzyskiej uczestniczyli Ambasador Danii Steen Hommel, Ewa Kapel – Śniowska, zastępca dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele samorządów lokalnych. Wydarzenie organizowane jest przez Ambasadę Królestwa Danii w ramach Projektu Smart Living.

więcej
Data dodania: czwartek, 30 października 2014r.
 

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego z udziałem Kazimierza Kotowskiego, członka Zarządu Województwa odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Uzdrowisko Busko – Zdrój.

więcej
Data dodania: czwartek, 30 października 2014r.
 

Filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która decyzją Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego została utworzona w Ostrowcu Świętokrzyskim, była miejscem podsumowania działań Samorządu Województwa w ostatniej kadencji w na Ziemi Ostrowieckiej. Dokonał go członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Kotowski.

więcej
Data dodania: środa, 29 października 2014r.
 

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja „Bezpieczna szkoła – procedury postępowania nauczycieli i profilaktyka agresji". Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy i nauczycieli szkół i pozaszkolnych placówek oświatowo-wychowawczych było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gośćmi konferencji byli marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: środa, 29 października 2014r.
 

3 listopada rusza nabór wniosków o przyznanie stypendiów na rok 2014/2015 dla uzdolnionych świętokrzyskich uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego ma do rozdysponowania stypendia dla 166 osób po 3600 złotych. Do składania wniosków zachęcali w środę, 29 października podczas konferencji  prasowej członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, dyrektor ŚBRR w Kielcach Krzysztof Domagała oraz zastępca dyrektora ŚBRR ds. PO KL Gerard Pedrycz.

więcej
Data dodania: środa, 29 października 2014r.
 

- Wszystkie główne linie kolejowe, które przebiegają przez województwo świętokrzyskie będą remontowane i modernizowane w najbliższej perspektywie finansowej, zarówno Centralna Magistrala Kolejowa, jak i dwie główne linie województwa nr 8 i 25 oraz łącznica Czarnca-Włoszczowa Pn – zapewniał dziś w Kielcach Zbigniew Klepacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa Adam Jarubas, Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz posłowie Artur Gierada i Lucjan Pietrzczyk.

więcej
Data dodania: środa, 29 października 2014r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  październik 2014  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2014 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest piątek, 31 października 2014 roku. Jest to 303 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 61 dni.
  • Imieniny: Alfonsa, Alfonsyny, Antoniny, Augusta, Augustyny, Lucylii, Narcyza, Saturnina, Wolfganga...
  • Imieniny: ... Łukasza, Urbana. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 06:33, zachód słońca: 16:05, dzień trwa: 09 godzin i 32 minuty
  • Oświetlone 56% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 6 dni (w czwartek, 06 listopada).
  • Jutro, w sobotę 1 listopada, Wszystkich Świętych.
  • Pojutrze, w niedzielę 2 listopada, Dzień Zaduszny.
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj