Aktualności Zarządu

Przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk będzie gościem uroczystości związanych z obchodami Dożynek Gminnych w Złotej i Świerczynie (gm. Działoszyce). Z kolei w Motkowicach uczestniczył będzie w Dożynkach Powiatu Jędrzejowskiego.

więcej
Data dodania: piątek, 22 sierpnia 2014r.
 

Zakończyły się prace remontowe lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Kamiennej  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Inwestor - Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych z Kielc prace zakończył przed zakładanym na listopad terminem. Efekt inwestycji oglądali członkowie Zarządu Województwa - Kazimierz Kotowski oraz Piotr Żołądek. Ustalono także działania, które przyczynią się do skutecznej ochrony przeciwpowodziowej w rejonie rzeki Modły.

więcej
Data dodania: piątek, 22 sierpnia 2014r.
 

W Sandomierzu, członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski spotkał się z samorządowcami i przedstawicielami grup producenckich Ziemi Sandomierskiej. Rozmowy dotyczyły przygotowań do drugiej edycji konferencji sadowniczej. W spotkaniu uczestniczył także Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: środa, 20 sierpnia 2014r.
 

W Wiślicy marszałek Adam Jarubas spotkał się z władzami gminy i kustoszem Bazyliki kolegiackiej Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Rozmowa dotyczyła możliwości wsparcia finansowego prac restauratorskich i konserwatorskich zabytkowych obiektów w Wiślicy, m.in. kolegiaty oraz rewitalizacji otoczenia wiślickiej bazyliki. W spotkaniu uczestniczyli także Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego i Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

więcej
Data dodania: środa, 20 sierpnia 2014r.
 

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu było miejscem inauguracyjnego posiedzenia Świętokrzyskiego Forum Terytorialnego. Poświęcone było przyszłemu funkcjonowaniu tego gremium oraz tworzeniu systemu instytucjonalnego wspierającego efektywne prowadzenie polityki regionalnej. W posiedzeniu wzięli udział wicemarszałek Grzegorz Świercz, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego -Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak oraz radni Sejmiku - Małgorzata Muzoł i Ryszard Nosowicz.

więcej
Data dodania: wtorek, 19 sierpnia 2014r.
 

W Busku-Zdroju, marszałek Adam Jarubas spotka się z władzami miasta i gminy oraz dyrekcją Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Rozmowy dotyczyć będą planów rewitalizacyjnych miasta oraz zamierzeń inwestycyjnych w Uzdrowisku.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 18 sierpnia 2014r.
 

W miniony weekend zainaugurowano dożynkowy sezon w województwie świętokrzyskim. W regionie tradycja święta plonów jest silnie pielęgnowana. Zgodnie z zachowanym staropolskim zwyczajem zakończenie żniw świętowano w kilkunastu świętokrzyskich miejscowościach.  Marszałek województwa Adam Jarubas uczestniczył w święcie plonów w gminie Nowy Korczyn, Pacanowie oraz Wiślicy, a członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz radny Sejmiku Grzegorz Gałuszka uczestniczyli w dożynkowym święcie w Polichnie, gminie Chęciny oraz Śladkowie Małym, w gm. Chmielnik. Wraz z mieszkańcami gminy Nowy Korczyn za tegoroczne zbiory dziękował podczas uroczystości w Łęce radny Sejmiku Mieczysław Sas.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 18 sierpnia 2014r.
 

W Kielcach, w 94. rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęła je msza święta w Kościele Garnizonowym. Główne uroczystości odbyły się  przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności. Uczestniczył w nich Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Karol Fijałkowski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

więcej
Data dodania: sobota, 16 sierpnia 2014r.
 

W Mircu, członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski i Irena Sochacka, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego spotkali się z władzami gminy. Rozmowy dotyczyły  analizy stopnia zaawansowania realizacji zadań prowadzonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2014. Omówione zostały także plany inwestycyjne gminy w kontekście nowej perspektywy finansowej.

więcej
Data dodania: czwartek, 14 sierpnia 2014r.
 

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński spotkał się ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami , którzy dobrze sobie radzą na branżowych rynkach, korzystając z dotacji unijnych i rozwijając w swoich zakładach najnowsze technologie. Lokalnych przedsiębiorców razem z wicepremierem odwiedzili  wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski. Zwracali uwagę na inwestowanie oraz rozwijanie firm w kontekście nowej perspektywy unijnej na lata 2014 – 2020.

więcej
Data dodania: czwartek, 14 sierpnia 2014r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  sierpień 2014  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2014 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest sobota, 23 sierpnia 2014 roku. Jest to 234 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 130 dni.
  • Imieniny: Apolinarego, Cichomira, Filipa, Miły, Poli, Róży, Sulirada, Walerii...
  • Imieniny: ... Wiktora, Waleriana. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 05:37, zachód słońca: 19:39, dzień trwa: 14 godzin i 2 minuty
  • Oświetlone 4% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 2 dni (w poniedziałek, 25 sierpnia).
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj