• Dzisiaj jest poniedziałek, 30 maja 2016 roku. Jest to 150 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 215 dni.
  • Imieniny: Felicjana, Felicji, Feliksa, Ferdynanda, Gryzeldy, Jana, Joanny, Joany, Marii, Sulimira...
  • Imieniny: ... Zyndrama, Sulimierza. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 04:27, zachód słońca: 20:39, dzień trwa: 16 godzin i 12 minuty
  • Oświetlone 45% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 6 dni (w niedzielę, 05 czerwca).
  • Pojutrze, w środę 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Herb województwa świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 
 

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc maj 2016 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Aktualności Zarządu


Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego 25 - 28 maja

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa uczestniczył będzie w uroczystym oddaniu do użytku chodnika w miejscowości Drugnia, gm. Pierzchnica.

więcej
Data dodania: środa, 25 maja 2016r.
 

O współpracy na rzecz świętokrzyskiej ekonomii społecznej

Spotkanie otworzył Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa

Trzecia grupa tematyczna zajmująca się współpracą pomiędzy nauką, organizacjami pozarządowymi, biznesem i administracją powołana do realizacji projektu pn. „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna" obradowała we wtorek, 24 maja. W spotkaniu, organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, uczestniczyli: członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, a także Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ.

więcej
Data dodania: wtorek, 24 maja 2016r.
 

W wakacje ruszy turystyczne połączenie kolejowe Kielc z Sandomierzem

Pociąg ACATUS Plus

Już od 25 czerwca będzie można spędzić wspaniały weekend w Sandomierzu, podróżując do tego wyjątkowego miasta ze stolicy województwa świętokrzyskiego… pociągiem. Bardzo korzystna cena, niemal darmowe wejście na Bramę Opatowską czy darmowy przejazd do centrum to tylko niektóre zalety przygotowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego połączenia.

więcej
Data dodania: wtorek, 24 maja 2016r.
 

Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Wicemarszałek Jan Maćkowiak spotka się z Maciejem Ziernikiem, Prezesem Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach i Maciejem Kmitą z European Democrat Students. Rozmowa dotyczyć będzie podsumowania wizyty w obwodzie winnickim na Ukrainie i nawiązanych kontaktach z organizacjami pozarządowymi i współpracy młodzieży.

więcej
Data dodania: wtorek, 24 maja 2016r.
 

Lekcja o samorządzie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach

Wspólne zdjęcie

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach uczestniczyli w lekcji o samorządzie. Gimnazjaliści oraz uczniowie technikum od Marka Jarco z Biura Komunikacji Społecznej  UMWŚ dowiedzieli się  jak funkcjonują samorządy na różnych szczeblach oraz uzyskali wiele przydatnych informacji. W języku migowym młodzież przywitał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: wtorek, 24 maja 2016r.
 

Do domu wyszły trojaczki urodzone dwa miesiące temu w szpitalu wojewódzkim

Do domu wyszły trojaczki urodzone dwa miesiące temu w szpitalu wojewódzkim

Bartosz, Piotr i Michał – trojaczki, które przyszły na świat w Wielkanoc w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, po dwóch miesiącach intensywnej terapii medycznej wyszły do domu w dobrym stanie. Do tej pory w tej placówce sześć razy urodziły się trojaczki, ale po raz pierwszy tak wcześnie, w 29 tygodniu ciąży. W spotkaniu z rodziną, które odbyło się w szpitalu w poniedziałek, 23 maja 2016 roku, uczestniczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 23 maja 2016r.
 

Realizujcie swoje marzenia - lekcje o samorządzie i zawodach przyszłości

Od prawej: Adam Jarubas, Andrzej Swajda, Paweł Garbuzik

W piątek, 20 maja 2016 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie oraz w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Aleksandra Patkowskiego Collegium Gostomianum w Sandomierzu odbyły się lekcje o samorządzie i zawodach przyszłości. Uczestniczyli w nich: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, radny Sejmiku Województwa Andrzej Swajda, a także asystent marszałka, pracownik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Paweł Garbuzik.

więcej
Data dodania: sobota, 21 maja 2016r.
 

Trzeba dbać o dziedzictwo kulturowe i wspierać lokalne inicjatywy. Wizyta marszałka w powiecie sandomierskim i opatowskim

Trzeba dbać o dziedzictwo kulturowe i wspierać lokalne inicjatywy. Wizyta marszałka w powiecie sandomierskim i opatowskim

Podczas wizyty w powiecie sandomierskim i opatowskim w piątek, 20 maja 2016 roku, marszałek Adam Jarubas odwiedził obiekty sakralne w Koprzywnicy oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sandomierzu, zapoznając się z potrzebami w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego, złożył wizytę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sandomierzu, a także zobaczył, jak funkcjonują lokalne inicjatywy w gminie Iwaniska. Marszałkowi towarzyszyli radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień i Andrzej Swajda.

więcej
Data dodania: sobota, 21 maja 2016r.
 

Środki unijne wspierają rozwój sandomierskich przedsiębiorców

Wizyta marszałka w powiecie sandomierskim

– Z podziwem patrzymy na rozwój sandomierskich winnic. To dynamicznie rozwijający się sektor o dużym potencjale – stwierdził marszałek Adam Jarubas po spotkaniu z przedstawicielami Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy. Tematy związane ze wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości oraz zapoznanie się z działalnością lokalnych firm były ważnym elementem wizyty w powiecie sandomierskim.

więcej
Data dodania: sobota, 21 maja 2016r.
 

Pozytywna opinia dla inwestycji w energetyce

Słupy wysokiego napięcia

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował „Plan Rozwoju PGE Dystrybucja S.A. w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2017-2022”. Plan zakłada wiele inwestycji energetycznych, istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu.

więcej
Data dodania: piątek, 20 maja 2016r.
 

 
Następna strona banerów Poprzednia strona banerów
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2016 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności