Aktualności Zarządu

Uroczystość otwarcia i oddania do użytku boiska wielofunkcyjnego odbyła się w Brodach w powiecie starachowickim. Symboliczną wstęgę przecięli Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Przygoda, wójt gminy Brody i Dariusz Dąbrowski, wicestarosta starachowicki oraz miejscowi gimnazjaliści.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 24 listopada 2014r.
 

W Kielcach otwarty został Konsulat Honorowy Republiki Finlandii. – To ogromny prestiż i dowód na doskonałe stosunki województwa świętokrzyskiego z Regionem Centralnej Finlandii, z którym współpracujemy już od 10 lat – podkreślił Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który gościł na uroczystości otwarcia placówki. W wydarzeniu udział wzięli także: Marcin Ożóg, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

więcej
Data dodania: piątek, 14 listopada 2014r.
 

- Przez te lata staraliśmy się wypracować konsensus dla ogólnego dobra województwa świętokrzyskiego. Bardzo dziękuję za tę owocną i twórczą pracę, za zgodność w decyzjach -  mówił Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku na uroczystej 49. Sesji Sejmiku  Województwa Świętokrzyskiego.  Przewodniczący  razem z marszałkiem Adamem Jarubasem podsumowali w czwartek, 13 listopada działalność samorządu województwa w latach 2010 – 2014.

więcej
Data dodania: czwartek, 13 listopada 2014r.
 

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się ostatnia sesja IV kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Podczas jej uroczystej części, osoby i podmioty, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego regionu zostały uhonorowane przez marszałka Adama Jarubasa i przewodniczącego Sejmiku Tadeusza Kowalczyka Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: czwartek, 13 listopada 2014r.
 

Przy ulicy Batorego w Busku-Zdroju powstała hala targowa mieszcząca 26 pawilonów handlowych. Budowa trwała rok i realizowana była w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł, w 60% finansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. W uroczystym otwarciu hali uczestniczyli marszałek województwa Adam Jarubas oraz radni Sejmiku: Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan.

więcej
Data dodania: czwartek, 13 listopada 2014r.
 

Na drodze wojewódzkiej nr 744 w miejscowości Osiny Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa weźmie udział w uroczystym zakończeniu zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 744 Radom-Wierzbica-Starachowice na terenie gminy Mirzec od km 21+450 do km 24+800”.

więcej
Data dodania: czwartek, 13 listopada 2014r.
 

W Busku-Zdroju uroczyście otwarto rozbudowany i zmodernizowany pawilon C Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna". Dzięki inwestycji, przybyło miejsc dla kuracjuszy, poprawiły się też warunki pobytu i świadczonych zabiegów. – To jest wielki dzień. Busko-Zdrój się zmienia, pięknieje, a uzdrowisko pokazuje, że bardzo dobrze wykorzystuje środki unijne - podkreślał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. W uroczystym otwarciu nowej „Krystyny" wzięli też udział m.in.: Beata Oczkowicz, wiceminister obrony narodowej, poseł Mirosław Pawlak, Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysław Sas, a także Bernard Antos, sekretarz województwa, jednocześnie prezes Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój SA.

więcej
Data dodania: czwartek, 13 listopada 2014r.
 

Nowy budynek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach jest już gotowy. 12 listopada, w obecności parlamentarzystów, władz regionu i miasta, środowiska lekarskiego i akademickiego odbyło się jego uroczyste otwarcie. Powstanie obiektu było konieczne, by w Kielcach mógł zostać uruchomiony kierunek lekarski. W uroczystości wzięli udział: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

więcej
Data dodania: środa, 12 listopada 2014r.
 

Prawie dziewięć milionów złotych kosztowała rozbudowa prawego wału rzeki Koprzywianki w gminie Samborzec na odcinku km 2+100-4+600. Realizowana od 14 do 28 października br. inwestycja w środę, 12 listopada br. została przekazana do użytku. W odbiorze wzięli udział członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: Kazimierz Kotowski i Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: środa, 12 listopada 2014r.
 

Przygotowania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Kielcach  opłaciły się. Zakład Doskonalenia Zawodowego, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, stanął na wysokości zadania. Soliści ze szkół z całej Polski walczyli o laury i cenne nagrody. Spośród ponad stu osób, jakie zgłosiły się do konkursu, wyłoniono 15 finalistów, których  oklaskiwała publiczność Wojewódzkiego Domu Kultury. Patronem honorowym wydarzenia był marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Gośćmi konkursu finałowego byli wicemarszałek Grzegorz Świercz i Beata Oczkowicz, wiceminister obrony narodowej.

więcej
Data dodania: środa, 12 listopada 2014r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  listopad 2014  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2014 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest poniedziałek, 24 listopada 2014 roku. Jest to 327 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 37 dni.
  • Imieniny: Aleksandra, Emilii, Emmy, Flory, Franciszka, Jana, Miry...
  • Imieniny: ... Romana, Marii. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 07:16, zachód słońca: 15:29, dzień trwa: 08 godzin i 13 minuty
  • Oświetlone 5% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 12 dni (w sobotę, 06 grudnia).
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj