Aktualności Zarządu

- Święta Bożego Narodzenia przynoszą dobrego ducha na cały zbliżający się rok. Odkąd pamiętam spędzamy je tradycyjnie. Nasza rodzina nie jest liczna, więc tym bardziej je pielęgnujemy i uroczyście wyprawiamy – mówi Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego,  która opowiedziała o rodzinnej atmosferze w świąteczne dni oraz o tym co dla niej w tym wyjątkowym czasie jest najcenniejsze.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 22 grudnia 2014r.
 

 

więcej
Data dodania: poniedziałek, 22 grudnia 2014r.
 

Do 24 wzrosła liczba łóżek w Klinice Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Oddział został przeniesiony w nowe miejsce, powiększony oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt. Klinika, po przeprowadzce, została otwarta w piątek, 19 grudnia. Gościem uroczystości był wicemarszałek Jan Maćkowiak.

więcej
Data dodania: piątek, 19 grudnia 2014r.
 

Informacje dotyczące Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2015-2028 oraz budżetu na 2015 rok zdominowały posiedzenia Komisji Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska oraz Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Obradom przewodniczyli Wojciech Borzęcki i Bartłomiej Dorywalski. W posiedzeniach uczestniczyli wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: piątek, 19 grudnia 2014r.
 

Świąteczno-noworoczne życzenia złożył świętokrzyskim dziennikarzom Zarząd Województwa. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Uczestniczyli w nim marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu: Kazimierz Kotowski i Agata Binkowska oraz Sekretarz Województwa Bernard Antos. Gratulacje z okazji 40-lecia pracy dziennikarskiej otrzymali dziennikarze "Gazety Ostrowieckiej": Danuta Moskalik i redaktor naczelny Wojciech Turczyński, a także redaktor naczelny i wydawca "Tygodnika Ponidzie" Czesław Chałat.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 grudnia 2014r.
 

Projekty uchwał w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2028 oraz w sprawie uchwalenia budżetu województwa na 2015 rok pozytywnie zaopiniowali radni Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Obradom przewodniczyła Małgorzata Stanioch, a w posiedzeniu uczestniczył wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz członkowie Zarządu Województwa Agata Binkowska i Kazimierz Kotowski.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 grudnia 2014r.
 

Zakończono jedną z kluczowych inwestycji drogowych w regionie - modernizację drogi wojewódzkiej Staszów - Osiek. Jedną z jej części była budowa ponad kilometrowej obwodnicy Osieka, którą właśnie oddano do użytku. W uroczystym odbiorze szlaku, łączącego drogę wojewódzką 765 z drogą krajową 79 Warszawa - Sandomierz - Kraków - Katowice, uczestniczyli marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskego Kazimierz Kotowski, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Staszowie, władz i mieszkańców Osieka, reprezentanci Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach i wykonawcy obwodnicy.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 grudnia 2014r.
 

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz członkowie Zarządu Województwa - Agata Binkowska, Kazimierz Kotowski i Piotr Żołądek wezmą udział w świąteczno – noworocznym spotkaniu ze środowiskiem dziennikarzy regionu świętokrzyskiego. Będzie ono okazją do podsumowania współpracy w minionym roku i przedstawienia planów na kolejne dwanaście miesięcy, a także złożenia świątecznych życzeń.

więcej
Data dodania: czwartek, 18 grudnia 2014r.
 

- Garstka onkologów nie wygra walki z rakiem – powtarzał Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podczas spotkania z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej na temat pakietu onkologicznego. Jego główna idea dotyczy poprawy dostępności do diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych. By w praktyce udało się zrealizować założenia pakietu, konieczna jest współpraca wielu jednostek służby zdrowia z ŚCO. Zachęcał do niej marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który uczestniczył w spotkaniu.

więcej
Data dodania: środa, 17 grudnia 2014r.
 

16 grudnia 2014 r. w Cisowie, odbyło się spotkanie podsumowujące roczną koordynację działań Województwa Świętokrzyskiego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa, Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego,  prof. zw. dr hab. Marek Przeniosło, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz prof. dr hab. Krzysztof Grysa, Prorektor ds. Innowacyjnej Gospodarki i Współpracy z Przemysłem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz regionalni przedsiębiorcy, którzy aktywnie włączali się w działania Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego oraz Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

więcej
Data dodania: środa, 17 grudnia 2014r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  grudzień 2014  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2014 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest poniedziałek, 22 grudnia 2014 roku. Jest to 355 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 9 dni.
  • Imieniny: Balbiny, Beaty, Bożeny, Drogomira, Flawiana, Franciszka, Franciszki, Gryzeldy, Honoraty, Ksawerego...
  • Imieniny: ... Zenona, Judyty. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 07:47, zachód słońca: 15:22, dzień trwa: 07 godzin i 35 minut
  • Oświetlony 1% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 14 dni (w poniedziałek, 05 stycznia).
  • Pojutrze, w środę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia.
  • Za trzy dni, w czwartek 25 grudnia, Boże Narodzenie.
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj