• Dzisiaj jest wtorek, 7 lipca 2015 roku. Jest to 187 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 177 dni.
  • Imieniny: Adolfiny, Antoniego, Apoloniusza, Cyryla, Ernesta, Estery, Ewalda, Kiry, Metodego, Nory...
  • Imieniny: ... Raula, Sędzisława, Łucjana, Rudolfa. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 04:30, zachód słońca: 20:51, dzień trwa: 16 godzin i 21 minut
  • Oświetlone 64% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 9 dni (w czwartek, 16 lipca).

Herb województwa świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 
 

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc lipiec 2015 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Aktualności Zarządu


Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu gościć będą dwaj wybitni naukowcy: prof. Krzysztof Bankiewicz i prof. Mirosław Ząbek. Spotkają się z marszałkiem Adamem Jarubasem, członkiem Zarządu Województwa Agatą Binkowską, dyrektorami podległych samorządowi lecznic oraz przedstawicielami RCNT i Biobanku. Celem tego spotkania jest zainteresowanie prof. Krzysztofa Bankiewicza, neurochirurga z San Francisco (USA), światowego autorytetu naukowego, możliwościami współpracy z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym, zarówno w sferze realizacji projektów finansowanych ze środków UE, jak i projektów typowo naukowych, finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

więcej
Data dodania: wtorek, 7 lipca 2015r.
 

Sandomierska Konferencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Kazimierz Kotowski

O szansach na rozwój i nowe inwestycje oraz korzyściach płynących z nowej, unijnej perspektywy finansowej dyskutują dziś przedsiębiorcy i samorządowcy w Sandomierzu, podczas organizowanej po raz pierwszy Sandomierskiej Konferencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział bierze Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa oraz Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 6 lipca 2015r.
 

Impresje Świętokrzyskie 2015 w Celinach

Piotr Żołądek gratuluje artystom

W Celinach, gminie Raków po raz kolejny otwarto wystawę poplenerową w ramach  XII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego  "Impresje Świętokrzyskie" Celiny 2015. Wernisaż prac w plenerze obejrzał członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, który pogratulował talentu artystom.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 6 lipca 2015r.
 

Błotnowola 2015. Ogólnopolskie rozgrywki w błocie

Adam Jarubas

W  Błotnowoli rozegrano mecz o Puchar Polski 2015 w piłce błotnej. Dziewięć najlepszych drużyn z Polski, w tym Mistrzowie Świata w tej dyscyplinie FC Dr Tusz z Białegostoku zmagali się na błotnej powierzchni boiska. Sportowców dopingował marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który objął rozgrywki patronatem.  

więcej
Data dodania: poniedziałek, 6 lipca 2015r.
 

Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa spotka się kierownictwem Muzeum i Rezerwatu Archeologiczno-Przyrodniczego „Krzemionki”. Rozmowy dotyczyć będą planów i kierunków rozwoju instytucji pod kątem możliwości skorzystania z funduszy unijnych w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Omówione też zostaną działania związane ze wsparciem muzeum w staraniach o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 6 lipca 2015r.
 

Atrakcje w Rakowie. Nowy rynek hucznie otwarty

Adam Jarubas

Występy Bractwa Rycerskiego Zamku w Szydłowie, pokaz Teatru Ognia oraz koncert znanych i lubianych „Czerwonych Gitar” – przez dwa dni w Rakowie wieloma atrakcjami oficjalnie otwarto zrewitalizowany rynek.  W uroczystościach wzięli udział: marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Jacek Kowalczyk, wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 6 lipca 2015r.
 

Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: 3 – 5 lipca

Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Oblekoniu, gm. Pacanów marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas będzie gościem uroczystego włączenia jednostki w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

więcej
Data dodania: piątek, 3 lipca 2015r.
 

Polska młodzież z Litwy z wizytą w regionie

Piotr Żołądek wita się z młodzieżą

O sportowych pasjach i możliwościach, o turystycznym potencjale województwa świętokrzyskiego, o pielęgnowaniu polskości rozmawiała z członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotrem Żołądkiem polska młodzież z Bezdanowa na Litwie. 20 – osobowej grupie młodzieży, która bierze udział  w sportowych turniejach odbywających się w regionie o miejscach do uprawiania sportu w Świętokrzyskiem oraz o programach wspierających aktywność fizyczną opowiedział dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki  Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk.

więcej
Data dodania: piątek, 3 lipca 2015r.
 

Nowa inwestycja w Grupie Azoty Siarkopol

Otwarcie nowej instalacji do pastylkowania siarki w Osieku

Instalacja do pastylkowania siarki za 25 milionów złotych - to nowa inwestycja Grupy Azoty, spółki, której domeną jest działalność produkcyjna, usługowa i handlowa w zakresie tworzyw konstrukcyjnych, surowców do ich wytwarzania oraz nawozów mineralnych. W uruchomieniu nowej instalacji wziął udział członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski. Dzięki tej inwestycji Grupa Azoty SIARKOPOL rozpocznie w Osieku wytwarzanie produktu o unikalnych właściwościach.

więcej
Data dodania: czwartek, 2 lipca 2015r.
 

Dodatkowe dwa miliony dla Ożarowa

Plac Wolności w Ożarowie - I etap rewitalizacji

Gmina Ożarów otrzyma dodatkowe dwa miliony złotych na projekt rewitalizacji centrum Ożarowa – taką decyzję podjął dziś Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Pieniądze pochodzą z kończącego się Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Ich wygospodarowania było możliwe dzięki wysokiemu kursowi euro.

więcej
Data dodania: środa, 1 lipca 2015r.
 

 
Następna strona banerów Poprzednia strona banerów
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2015 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności