• Dzisiaj jest niedziela, 30 sierpnia 2015 roku. Jest to 241 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 123 dni.
  • Imieniny: Benona, Częstowoja, Feliksa, Jowity, Małgorzaty, Michaliny, Michała, Mirona, Róży...
  • Imieniny: ... Szczęsnego, Rebeki. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 05:48, zachód słońca: 19:24, dzień trwa: 13 godzin i 36 minut
  • Oświetlone 99% powierzchni księżyca, księżyca ubywa. Nów za 14 dni (w niedzielę, 13 września).
  • Jutro, w poniedziałek 31 sierpnia, Dzień Solidarności i Wolności.

Herb województwa świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 
 

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc sierpień 2015 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Aktualności Zarządu


Rozmawiali o organizacji transportu publicznego

Jan Maćkowiak i Arkadiusz Bąk

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak spotkali się 28 sierpnia ze starostami z województwa świętokrzyskiego. Rozmawiali z nimi o Planie Transportowym Województwa Świętokrzyskiego w kontekście nowych przepisów o organizacji transportu publicznego, które mają obowiązywać od 2017 roku. W spotkaniu uczestniczą także: Arkadiusz Kubiec, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu i jego zastępczyni Anna Grzela.

więcej
Data dodania: piątek, 28 sierpnia 2015r.
 

Uroczystości 28-30 sierpnia

W Daleszycach Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyć będzie w uroczystym otwarciu i oddaniu do użytku boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej.

więcej
Data dodania: piątek, 28 sierpnia 2015r.
 

Kolejne inicjatywy upamiętniające wybitnego kompozytora

Uczestnicy spotkania: Jan Maćkowiak, Adam Jarubas, Konstanty Wileński, Marek Miłek, Bożena Sabat, Robert Kotowski, Robert Biernacki

W Muzeum Narodowym w Kielcach 27 sierpnia spotkali się inicjatorzy odsłonięcia tablicy upamiętniającej jednego z najwybitniejszych znawców twórczości Fryderyka Chopina i polskiej kultury Igora Bełzy. Rozmawiali o kolejnych wydarzeniach, które mają promować Igora Bełzę. W spotkaniu uczestniczyli: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak.

więcej
Data dodania: piątek, 28 sierpnia 2015r.
 

W Kielcach gości delegacja z Chin

Kazimierz Kotowski wita delegację z Chin

Trzyosobowa delegacja z miasta Tianjin w Chinach przebywa w Kielcach. Goście spotkali się z Kazimierzem Kotowskim, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. – Celem wizyty jest wymiana doświadczeń w zakresie ochrony zdrowia. To nasze pierwsze spotkanie, podczas którego chcemy stworzyć założenia dalszej współpracy – powiedział Kazimierz Kotowski. W spotkaniu uczestniczyli również: Grzegorz Gałuszka, zastępca przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku oraz Sekretarz Województwa Bernard Antos.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 sierpnia 2015r.
 

Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

W Starachowicach na zaproszenie prezydenta miasta Marka Materka, Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wizytował będzie zadania zrealizowane w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Starachowicach - etap II”.

więcej
Data dodania: czwartek, 27 sierpnia 2015r.
 

Spotkanie w sprawie drogi krajowej S-74

Piotr Żołądek

Włodarze samorządów gminnych i powiatowych, na terenie których przewidywana jest budowa drogi krajowej S-74 spotkali się w Starostwie Powiatowym w Kielcach  w ramach powstałego samorządowego porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy i wspólnego działania na rzecz budowy drogi. Gościem spotkania był członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: środa, 26 sierpnia 2015r.
 

Latarnicy Polski Cyfrowej 2020

- Trzeba budować kompetencje i postawy otwartości na nowe technologie - mówił marszałek Adam Jarubas

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaprosiło świętokrzyskie gminy do współpracy w ramach przygotowań projektu Latarnicy Polski Cyfrowej 2020, który rozwijać ma kompetencje cyfrowe osób dorosłych. Przedsięwzięcie rekomenduje Samorząd Województwa. W konferencji prezentującej założenia projektu wzięli udział marszałek województwa Adam Jarubas, Agata Binkowska członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz przedstawiciele departamentów UMWŚ odpowiedzialnych za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

więcej
Data dodania: środa, 26 sierpnia 2015r.
 

Nowy pojazd szynowy popędzi po świętokrzyskich torach

Podpisanie umowy na szynobus

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak 25 sierpnia podpisali umowę na dostawę nowego trójczłonowego pojazdu szynowego z napędem elektrycznym, który będzie woził pasażerów w naszym regionie już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dostarczy go Spółka PESA Bydgoszcz.

więcej
Data dodania: wtorek, 25 sierpnia 2015r.
 

Święto Czynu Chłopskiego w Wiernej Rzece

Piotr Żołądek na święcie Czynu Chłopskiego

W Wiernej Rzece odbyły się obchody Święta Czynu Chłopskiego, które przypomniały  słynne zwycięstwo pod Warszawą wojsk polskich nad wojskami Rosji bolszewickiej w wojnie w 1920. W uroczystościach uczestniczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: wtorek, 25 sierpnia 2015r.
 

Z prac Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Gościem marszałka Adama Jarubasa będzie dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot. Rozmowa dotyczyć będzie funkcjonowania jednostki oraz organizacji obchodów jubileusz 135-lecia jej istnienia.

więcej
Data dodania: wtorek, 25 sierpnia 2015r.
 

 
Następna strona banerów Poprzednia strona banerów
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2015 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności