Aktualności Zarządu

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak oraz członek Zarządu Województwa Agata Binkowska spotkali się z delegacją z Obwodu Winnickiego na Ukrainie, która w naszym regionie podpisze porozumienia z Zakładem Doskonalenia Zawodowego, Staropolską Izbą Przemysłową i Wojewódzkim Urzędem Pracy. Partnerzy z Ukrainy będą korzystać z naszych doświadczeń w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

więcej
Data dodania: środa, 1 kwietnia 2015r.
 

W Targach Kielce Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa uczestniczyć będzie w spotkaniu Kapituły Złotego Żurawia 2014 - plebiscytu na najlepsze inwestycje roku ubiegłego. Organizatorem piątej edycji konkursu są Echo Dnia, Targi Kielce i Politechnika Świętokrzyska.

więcej
Data dodania: środa, 1 kwietnia 2015r.
 

Zarząd Województwa  zdecydował o naborze wniosków o dotacje na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy zabytkach Województwa Świętokrzyskiego. Dokumenty można będzie składać w Urzędzie Marszałkowskim od 3 do 27 kwietnia.

więcej
Data dodania: środa, 1 kwietnia 2015r.
 

Świętokrzyskie promowało możliwości inwestycyjne i handlowe regionu wśród przedsiębiorców irlandzkich w Dublinie. Spotkanie delegacji Regionu Świętokrzyskiego odbyło się 27 marca w Dublinie. Jego gospodarzem był Ambasador RP w Irlandii Ryszard Sarkowicz. W wydarzeniu uczestniczyli przedsiębiorcy irlandzcy zainteresowani rynkiem polskim oraz Irlandzko Polskie Stowarzyszenie Biznesu. Rozmowy z przedsiębiorcami oraz ministrem prowadzili Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, Łukasz Bilski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Krzysztof Wójcik, kierownik Biura Regionalnego Woj. Świętokrzyskiego w Brukseli.

więcej
Data dodania: środa, 1 kwietnia 2015r.
 

W dniach 25-26 marca 2015 roku w Dublinie na terenach wystawienniczych Royal Dublin Society odbyła się kolejna edycja wystawy sektora energii odnawialnej Energy Show 2015 r. zorganizowana przez  SEIA (The Sustainable Energy Authority of Ireland’s).

więcej
Data dodania: wtorek, 31 marca 2015r.
 

Podsumowaniu dotychczasowych działań i planowanym działaniom na II kwartał 2015 roku poświęcone będzie posiedzenie Komitetu Sterującego projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”. Spotkaniu przewodniczyć będzie Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa.

więcej
Data dodania: wtorek, 31 marca 2015r.
 

Wydarzeniem pierwszego dnia Targów AGROTECH, odbywających się w Kielcach w dniach 27-29 marca 2015 roku, była prezentacja nowego modelu ciągnika Ursus C-360, pełnego innowacji, produkowanego w Lublinie. Pokaz zatytułowany „Powrót legendy” wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności i przyciągnął rzesze rolników. W prezentacji uczestniczyli minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

więcej
Data dodania: piątek, 27 marca 2015r.
 

Na zaproszenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Końskich Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, będzie gościem konferencji prasowej dotyczącej realizacji projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności, Priorytet I „Gospodarka wodno-ściekowa”, działanie 1.1. „Gospodarka wodno - ściekowa w Aglomeracjach pow. 15 tys. RLM”.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 30 marca 2015r.
 

Dwustu zaproszonych gości wzięło udział w charytatywnej akcji „Malowana Niedziela” w Galerii Echo w Kielcach. Zdobili i dekorowali świąteczne pisanki, które licytowali i tym samym pomagali chorym dzieciom. Pisanki wykonali: wicemarszałek Jan Maćkowiak z córkami Julią i Marią, wiceprzewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś z żoną Małgorzatą, radny Sejmiku Grzegorz Gałuszka z córkami Mają i Olą oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk z córką Kasią.

więcej
Data dodania: poniedziałek, 30 marca 2015r.
 

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek uczestniczyli w uroczystym otwarciu 21. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, które przez trzy dni będą odbywać się w Targach Kielce. Swoje wyroby prezentuje na nich ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów świata. Gośćmi targów będą m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

więcej
Data dodania: piątek, 27 marca 2015r.
 

Kalendarium
 
wczytuję...
 
  kwiecień 2015  
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


 
   
 
 
 
copyrights @ 2013 - 2015 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX wieków Kielc 3
25-516 Kielce
tel.: 41 342-18-78
fax: 41 344-52-65
e-mail: kancelaria@sejmik.kielce.pl

Strona główna Województwo Sejmik Zarząd Urząd Dla mediów Kontakt BIP Wrota Świętokrzyskie ITV Sejmik Kielce Facebook Polityka prywatności
 
 
   
 
  • Dzisiaj jest czwartek, 2 kwietnia 2015 roku. Jest to 91 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 273 dni.
  • Imieniny: Arona, Eryka, Eryki, Franciszka, Malwiny, Marii, Urbana...
  • Imieniny: ... Władysława, Teodozji. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 06:11, zachód słońca: 19:07, dzień trwa: 12 godzin i 56 minut
  • Oświetlone 96% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 2 dni (w sobotę, 04 kwietnia).
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DLA NIEWIDOMYCH
   
 
 
szukaj