• Dzisiaj jest czwartek, 19 października 2017 roku. Jest to 291 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 73 dni.
  • Imieniny: Alfreda, Ferdynandy, Frydy, Laury, Michaliny, Michała, Pawła, Pelagii, Piotra, Tomy...
  • Imieniny: ... Ziemowita, Skarbimira. Życzymy wszystkiego najlepszego!
  • Wschód słońca: 07:12, zachód słońca: 17:28, dzień trwa: 10 godzin i 16 minut
  • Oświetlony 1% powierzchni księżyca, księżyca ubywa.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
  • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
  • Invest In Świętokrzyskie
  • Fundusze europejskie
  • Stypendia dla uczniów
  • Patronaty Marszałka
  • Konkursy
  • NASZ Region
  • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
  • Wakacyjny pociąg do SANDOMIERZA
  • Rzecznik Młodzieży
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
  • Dla Seniorów
  • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc październik 2017 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Komisje Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego IV kadencji


Komisja Rewizyjna

Komisja Rewizyjna działa w zakresie spraw kontroli działalności Zarządu Województwa oraz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Skład Komisji:

  1. Grigor Szaginian - przewodniczący
  2. Krzysztof Dziekan
  3. Małgorzata Muzoł
  4. Ryszard Nosowicz
  5. Jolanta Rybczyk 
  6. Agnieszka Buras
  7. Wiesław Stępień

 

Komisja Samorządu Terytorialnego

Komisja Samorządu Terytorialnego działa w zakresie spraw kształtowania właściwych relacji między administracją rządową i samorządową oraz spraw wynikających ze wspólnej reprezentacji interesów jednostek samorządu, a także współpracy z organami regionalnych i lokalnych wspólnot samorządowych oraz bezpieczeństwa publicznego i obronności.

Skład Komisji:

1   Tomasz Ramus – przewodniczący
2.  Małgorzata Muzoł – zastępca przewodniczącego
3.  Wojciech Borzęcki
4.  Kazimierz Kotowski
5.  Agnieszka Buras
6.  Marcin Ożóg
7.  Marzena Marczewska
8.  Włodzimierz Stępień
9.  Janusz Skibiński



 

Komisja Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska

Komisja Rolnictwa Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska działa w zakresie spraw rolnictwa i skupu płodów rolnych, sytuacji socjalno-bytowej ludności wiejskiej, rozwoju i modernizacji terenów wiejskich, gospodarki wodnej, w tym ochrony przeciwpowodziowej, ochrony i kształtowania środowiska. Skład Komisji:

  1. Wojciech Borzęcki - przewodniczący 
  2. Mieczysław Sas - zastępca przewodniczącego
  3. Mieczysław Gębski
  4. Lech Janiszewski
  5. Wiesław Stępień
  6. Tadeusz Kowalczyk
  7. Bogdan Latosiński
  8. Grigor Szaginian
    9. Tomasz Ramus
 

Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny

Komisja Zdrowia Polityki Społecznej i Spraw Rodziny działa w zakresie promocji i ochrony zdrowia, pomocy społecznej, ochrony praw konsumentów, funkcjonowania rodziny i polityki prorodzinnej.
W skład komisji wchodzą:


    1.      Jolanta Rybczyk - przewodnicząca 
    2.      Sławomir Marczewski - zastępca przewodniczącego
    3.      Maria Adamczyk
    4.      Marek Bogusławski
    5.      Józef Grabowski
    6.      Stefan Podesek
    7.      Wiesław Stępień 
    8.      Grigor Szaginian
    9.      Grzegorz Gałuszka

 

Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą

Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą działa w zakresie spraw: strategii rozwoju województwa, a w szczególności programów wojewódzkich, polityki rozwoju województwa, tworzenia właściwych warunków dla powstawania i działania nowych podmiotów gospodarczych, utrzymania i rozbudowy infrastruktury społecznej i technicznej o znaczeniu wojewódzkim, przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy, zagospodarowania przestrzennego, rozwoju turystyki, promocji walorów i możliwości rozwojowych województwa, a także kontraktów i programów regionalnych oraz współpracy
zagranicznej województwa.
W skład Komisji wchodzą:

  1. Grzegorz Gałuszka - przewodniczący
  2. Mieczysław Gębski - zastępca przewodniczącego
  3. Lech Janiszewski
  4. Janusz Koza
  5. Ryszard Nosowicz
  6. Marcin Ożóg
  7. Mieczysław Sas
  8. Włodzimierz Stępień
  9. Piotr Żołądek
 

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu działa w zakresie spraw edukacji i szkolnictwa wyższego, kultury i ochrony jej dóbr, a także kultury fizycznej i sportu.
W skład Komisji wchodzą:

  1. Marzena Marczewska - przewodnicząca
  2. Izydor Grabowski - zastępca przewodniczącego
  3. Maria Adamczyk
  4. Krzysztof Dziekan
  5. Sławomir Marczewski
  6. Małgorzata Muzoł
  7. Stefan Podesek
  8. Janusz Skibiński 
  9. Grzegorz Świercz
 

Komisja Budżetu i Finansów

Komisja Budżetu i Finansów działa w zakresie spraw budżetu i planów finansowych Województwa, funduszy celowych, pozyskiwania i łączenia środków publicznych i prywatnych w celu realizacji zadań z zakresu użyteczności publicznej.

Skład Komisji:

1. Ryszard Nosowicz - przewodniczący
2. Wojciech Borzęcki  - zastępca przewodniczącego
3. Marek Bogusławski 
4. Izydor Grabowski 
5. Józef Grabowski 
6. Janusz Koza
7. Agnieszka Buras
8. Bogdan Latosiński
9. Kazimierz Kotowski

 
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
  • Wrota Świętokrzyskie
  • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
  • Projekt wyszehradzki
  • Postanowienia Sądu
  • Petyycje
  • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
  •  Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
  • Centrum Kongresowego Targów Kielce
  • Grunt na medal 2016
  • Gra „Zaczarowana kraina”
  • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
  • Współpraca zagraniczna
  • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
  • "Świętokrzyska Victoria"
  • Wrota Świętokrzyskie
  • Rozkład jazdy busów
  • Centrum Obsługi Inwestora
  • Projekt "Re-Turn"
  • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
  • Nabór wniosków
  • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
  • Gospodarka Odpadami
  • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
  • Dom Polski Wschodniej
  • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
  • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Europejskie Centrum Bajki
  • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
  • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
  • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
  • Strategie programy projekty
  • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
  • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
  • Świętokrzyska Nagroda Jakości
  • e-Wykazy
  • Świętokrzyski Racjonalizator
  • Oddział Geodezji i Kartografii
  • Świętokrzykie Czaruje
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
  • Wojewódzki Dom Kultury
  • Portal Informacji Kulturalnej
  • Muzeum Wsi Kieleckiej
  • Muzeum Narodowe w Kielcach
  • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
  • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
  • Świętokrzyski System Innowacji
  • Urząd Pracy
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
  • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Nowe horyzonty edukacji filmowej
  • Ciuchcia Ponidzie
  • e-Świętokrzyskie
  • Związek Województw RP
  • Rządowe Centrum Legislacji
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
  • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
  • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
  • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
  • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
  • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
  • ENERSELVES Interreg Europe
  • Projekt RDI2CluB

copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego