• Dzisiaj jest środa, 26 kwietnia 2017 roku. Jest to 115 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 249 dni.
 • Imieniny: Aureliusza, Klaudii, Klaudiusza, Marcelina, Marceliny, Marzeny...
 • Imieniny: ... Ryszarda, Marii. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 05:18, zachód słońca: 19:48, dzień trwa: 14 godzin i 30 minut
 • Księżyc w nowiu.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc kwiecień 2017 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wywiad


Nie wojenki, a wspólne myślenie o gospodarce. Rozmowa z marszałkiem Adamem Jarubasem

Adam Jarubas

- Zawsze uważałem, że w kwestiach zasadniczych powinniśmy mówić jednym głosem. A za taką uznaję rozwój społeczno – gospodarczy województwa – mówi Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

W Kielcach jest mój dom – rozmowa z Talantem Dujszebajewem

W Kielcach jest mój dom – rozmowa z Talantem Dujszebajewem

Dwukrotnie, w latach 1994 i 1996, wybrany najlepszym zawodnikiem świata. Uznawany za jednego z najwybitniejszych trenerów piłki ręcznej. Z kielecką drużyną wywalczył trzy mistrzostwa Polski i trzy puchary Polski, a 29 maja 2016 roku osiągnął największy sukces w historii polskiego sportu klubowego – wygrał Ligę Mistrzów sezonu 2015/2016. Podczas meczu - perfekcjonista dążący do doskonałości, wulkan emocji, odbezpieczony granat, lew, który nie odpuści ani zawodnikowi, ani sędziemu. Bez względu na konsekwencje. Poza areną sportową – ciepły, dowcipny, wyważony. Co gra w duszy szkoleniowca VIVE Tauronu Kielce i reprezentacji Polski? Jaki naprawdę jest Talant Muszanbietowicz Dujszebajew? Zapraszamy do rozmowy.

 

Agata Binkowska: Życzę kobietom wolności ducha, słowa, zachowań

Agata Binkowska

O tym jak to jest być jedyną kobietą w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego, jak się pracuje z mężczyznami, a jak z kobietami, o kobiecej wolności, prawach oraz wartościach rozmawiamy z Agatą Binkowską, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

"Jedni szukają nowych dróg, inni liczą na odzyskanie utraconych rynków"

Ryszard Ciźla

Powody do zadowolenia mieli producenci warzyw i niektórych owoców jak czereśnie czy morele. Coraz więcej świętokrzyskich rolników szuka nowych dróg, zakładając uprawy, na które jest dziś duży popyt – powstają w naszym regionie plantacje borówki amerykańskiej, winorośli, orzechów. Nadal trudna jest sytuacja rolników, których dotknęło wciąż obowiązujące rosyjskie embargo, szczególnie producentów mleka i sadowników, nie był to również dobry rok na rynku owoców miękkich i zbóż paszowych. O tym wszystkim w rozmowie z Ryszardem Ciźlą, prezesem Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

 

Z Unią na plus

Adam Jarubas

1 maja mija 12 lat polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Mimo różnych problemów – gospodarczych i imigracyjnych – jakie w ostatnim czasie doświadcza UE - bilans naszej obecności w Unii jest  jednoznacznie pozytywny. Takie jest też odczucie ponad 80 procent polskich obywateli – mówi Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

 

Za nami 6 lat działalności Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego

Za nami 6 lat działalności Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego

Ostatnie lata były dla Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego czasem intensywnej pracy przy opracowywaniu strategii i procesów standaryzujących funkcjonowanie spółki, ale też czasem budowania  zaufania wśród instytucji finansujących i przedsiębiorców korzystających z poręczeń Funduszu. Przede wszystkim był to jednak okres, w którym ŚFP intensywnie pracował nad zadaniami wynikającymi z projektu dotyczącego wsparcia sektora MŚP, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. - W tym czasie stworzyliśmy rozbudowaną sieć placówek współpracujących. Negocjacje prowadzone były z centralami  niemalże wszystkich banków. Szczególnie trudne rozmowy dotyczyły dużych, sieciowych banków komercyjnych – mówi Tomasz Jakubczyk, prezes Zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Sp. z o.o.   

 

Mały jubileusz Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego

Krzysztof Kobryń, prezes Zarządu FPWŚ

Od rozpoczęcia działalności Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego minęło 5 lat. Przez ten czas instytucja wsparła ponad 320 przedsięwzięć na łączną kwotę przekraczającą 105 mln zł. Aż 66 % pożyczkobiorców to firmy z sektora mikroprzedsiębiorstw, mające najtrudniejsze warunki do startu. O drodze jaką pokonał Fundusz od momentu powstania, a także jego roli we wspieraniu świętokrzyskich przedsiębiorców w rozmowie z Krzysztofem Kobryniem, prezesem Zarządu FPWŚ.

 

Priorytetem konkurencyjna gospodarka

Priorytetem konkurencyjna gospodarka

O kierunkach rozwoju województwa świętokrzyskiego w ramach RPOWŚ 2014 – 2020, o inteligentnych specjalizacjach oraz o potencjale, który tkwi w Świętokrzyskiem, w rozmowie z członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Markiem Szczepanikiem, który objął tę funkcję pod koniec grudnia ub. roku.

 

RCN-T nabiera rozpędu

Michał Piast, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu k. Chęcin

Rozmowa z Michałem Piastem, dyrektorem Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

 

Szkoła będzie bardziej otwarta

Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty

– Przyjęliśmy hasło roku szkolnego w województwie świętokrzyskim: „Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie” – u progu nowego roku szkolnego 2015/16 ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty Małgorzatą Muzoł rozmawiamy m. in. o kondycji świętokrzyskiej oświaty, trwających przemianach w szkolnictwie zawodowym, w które angażuje się również samorząd województwa świętokrzyskiego, i o tym, co przyniesie nadchodzący rok.

 

Nowoczesna wieś – konkurencyjna i innowacyjna

Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Młodzi rolnicy, innowacje, produkcja ekologiczna i agroenergetyka to priorytety Unii Europejskiej w kontekście rozwoju obszarów wiejskich. To też duże szanse dla świętokrzyskiej wsi. Rozmowa z Piotrem Żołądkiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

Tu, „na dole" ludzie najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne

Tu, „na dole" ludzie najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne

Przed 25 laty, dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii naszego kraju demokratyczne wybory do samorządu terytorialnego. O znaczeniu reformy samorządowej, roli władzy najbliższej ludziom i perspektywach polskich samorządów rozmawiamy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem

 

Politechnika Świętokrzyska – ważna dla regionu

Rektor Stanisław Adamczak

50 lat Politechniki Świętokrzyskiej – piękny jubileusz, który skłania do podsumowań i bilansów. Rektora uczelni, prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c. zapytaliśmy jednak nie o przeszłość, nie o historię, ale o to, co dziś i jutro.

 

Bibliotekarze łączą siły - rozmowa z Jadwigą Zielińską, Głównym Bibliotekarzem w WBP w Kielcach

Bibliotekarze łączą siły - rozmowa z Jadwigą Zielińską, Głównym Bibliotekarzem w WBP w Kielcach

- Zawód bibliotekarza daje przede wszystkim możliwość rozwoju. Tu się nie da zatrzymać. Tu pracują ludzie, którzy kochają ludzi. Bibliotekarz musi być osobą grzeczną, taktowną, niewidoczną, lecz pomocną – mówi Jadwiga Zielińska, Główny Bibliotekarz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Okręgu Świętokrzyskiego.

 

5 lat Europejskiego Centrum Bajki!

5 lat Europejskiego Centrum Bajki!

15 lutego 2010 roku w Pacanowie został oddany do użytku budynek Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, a już 24 lutego tego samego roku Centrum zaprosiło w swoje progi pierwszych gości. Czy utworzenie ECB było dobrym pomysłem? Jakie są plany rozwoju tej instytucji w najbliższych latach? Czy Pacanów ma realną szansę stać się Europejską Stolicą Bajek?

Rozmowa z Karoliną Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

 

„Liczby mówią same za siebie”

„Liczby mówią same za siebie”

27 stycznia br. powołany został nowy Zarząd Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Sp. z o.o. Prezesem Funduszu został jego dotychczasowy prokurent Tomasz Jakubczyk.

 

"Stały kontakt z mieszkańcami jest dla mnie kluczowy"

"Stały kontakt z mieszkańcami jest dla mnie kluczowy"

Rozmowa z Grzegorzem Dziubkiem, burmistrzem Włoszczowy.

 

RPO 2014-2020: dla gospodarki województwa

RPO 2014-2020: dla gospodarki województwa

Rozmowa z Kazimierzem Kotowskim, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 

„Będę się starał z całych sił”

„Będę się starał z całych sił”

Arkadiusz Bąk z Polskiego Stronnictwa Ludowego został przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego V kadencji. Podczas pierwszej sesji, która odbyła się 1 grudnia br. w Filharmonii Świętokrzyskiej, radni wojewódzcy zadecydowali, że pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego 37-letni Wiceminister Gospodarki przez kolejne 4 lata będzie kierował pracami regionalnego parlamentu.  - Świętokrzyskie jest naszą wspólną sprawą, województwa nie stać na wewnętrzne podziały – mówi Arkadiusz Bąk.

 

Rozmowy Niegabinetowe z Adamem Jarubasem

Rozmowy Niegabinetowe z Adamem Jarubasem

Zachęcamy do obejrzenia filmów, w których marszałek województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas w luźnej rozmowie odpowiada na pytania Adama Ochwanowskiego.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • Postanowienia Sądu
 • Petyycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Policealna szkoła medyczna im. Hanny Chrzanowskiej
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach

copyrights @ 2013 - 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego