• Dzisiaj jest środa, 21 lutego 2018 roku. Jest to 51 dzień tego roku. Do końca roku pozostało 313 dni.
 • Imieniny: Bartłomieja, Cezarego, Eleonory, Eugenii, Feliksa, Fortunata, Ireny, Kiejstuta, Lenki, Onosławy...
 • Imieniny: ... Roberta, Teodora, Piotra. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 • Wschód słońca: 06:41, zachód słońca: 16:57, dzień trwa: 10 godzin i 16 minut
 • Oświetlone 31% powierzchni księżyca, księżyca przybywa. Nów za 9 dni (w piątek, 02 marca).

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 
 
szukaj
Zamek w Chęcinach
Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Święty Krzyż
 • Badanie satysfakcji klienta zewnętrznego
 • Invest In Świętokrzyskie
 • Fundusze europejskie
 • Stypendia dla uczniów
 • Patronaty Marszałka
 • Konkursy
 • NASZ Region
 • Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
 • Rzecznik Młodzieży
 • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
 • Dla Seniorów
 • Publiczny transport - koncesje

Kalendarium

 
wczytuję...
 
Poprzedni miesiąc luty 2018 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Baner obchodów Roku Jubileuszowego 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego

Archiwum wywiadów


Pozytywny wizerunek regionalnego parlamentu

Pozytywny wizerunek regionalnego parlamentu - Jeśli chodzi o współpracę pomiędzy radnymi, można zaobserwować dbałość o jakość relacji, co w istotny sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowania Sejmiku. Wysoki poziom kompetencji i rzeczowość stanowią domenę radnych województwa świętokrzyskiego – podkreśla Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 

Najlepsza szkoła samorządności

- Ludzie przywiązują dużą wagę do tej funkcji, w środowiskach wiejskich cieszy się ona bardzo dużym autorytetem. Nie dziwi więc, że w wyborach sołtysa często uczestniczy więcej osób niż w wyborach samorządowych, przy wyborze np. radnych – mówią Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i marszałek Adam Jarubas w wywiadzie zamieszczonym w pierwszym numerze Informatora Sołeckiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego „Słowo Sołtysa”.
 
 

Hubertus Świętokrzyski po raz trzeci

III „Hubertus Świętokrzyski”, impreza plenerowa z okazji święta patrona myśliwych, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu, Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego PZŁ oraz Muzeum Wsi Kieleckiej odbędzie się 11 października w Parku Etnograficznym w Tokarni. Rozmowa z Jarosławem Mikołajczykiem – przewodniczącym Zarządu Okręgu PZŁ w Kielcach.
 

Rolnictwo sięga po unijne dotacje

Rolnictwo sięga po unijne dotacje O tym jak zmieniła się polska wieś 5 lat po akcesji do UE oraz w jaki sposób ministerstwo przeciwdziała pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w rolnictwie rozmawiamy z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Markiem Sawickim.
 

Zasłużyliśmy na radość - rozmowa z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, Adamem Jarubasem.

Zasłużyliśmy na radość - rozmowa z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, Adamem Jarubasem.

Koncerty gwiazd, degustacje potraw regionalnych, konkursy z nagrodami, a także niezliczona ilość niespodzianek dla najmłodszych – takie m.in. atrakcje staną się już wkrótce udziałem mieszkańców naszego regionu. Obchody Dni Województwa Świętokrzyskiego to duże wydarzenie w życiu społeczności lokalnych. Cykl imprez, które organizuje Urząd Marszałkowski wspólnie z gospodarzami powiatów to ogromne przedsięwzięcie logistyczne angażujące zarówno samorządowców, pracowników ale również instytucje działające na terenie województwa i mieszkańców wszystkich powiatów.

 

"Samorządność rozwija się w dobrym kierunku"

"Samorządność rozwija się w dobrym kierunku" 19 lat temu, 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii naszego kraju demokratyczne wybory do samorządu terytorialnego. O rozwoju samorządności w województwie świętokrzyskim i swojej przygodzie z samorządem mówi Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 

Moje dziecko jest na gigancie …

Tylko w ubiegłym roku świętokrzyscy policjanci poszukiwali prawie 300 dzieci oraz nastolatków, którzy uciekli z rodzinnego domu lub z placówki sprawującej nad nimi opiekę. Na szczęście większość z nich udało się odnaleźć po kilku godzinach lub dniach. Mimo że każda taka sytuacja, traktowana jest przez policję w sposób wyjątkowy, to niestety czasami zdarza się, że zaginionego dziecka nie udaje się nigdy odnaleźć. Czemu najmłodsi decydują się na taką formę rozwiązywania swoich problemów? Rozmowa z asp. Łukaszem Chmielewskim, policyjnym psychologiem. 

 

„Gadu-Gadu” na temat praw człowieka

„Gadu-Gadu” na temat praw człowieka

Już od ponad roku Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do spraw Ochrony Praw Człowieka nadkom. Gerard Bah czuwa nad poszanowaniem godności i przestrzeganiem praw zarówno policjantów, pracowników cywilnych policji, jak i mieszkańców naszego regionu.

 

Skutecznie przeciwdziałać klęskom żywiołowym

Skutecznie przeciwdziałać klęskom żywiołowym Jak przedstawia się stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego w Świętokrzyskiem, jakie środki wydajemy na modernizację wałów przeciwpowodziowych - o tym m.in w rozmowie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem.
 

Muzeum otwarte dla wszystkich

Chcemy otworzyć się na wszelkie nowości i aktywność wokół muzeum. Zamierzam sprawić, by zdecydowanie zwiększyła się liczba odwiedzających - zapowiada Robert Kotowski, nowy dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. 
 

Odwiedzamy Kresy Wschodnie

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego chętnie odwiedzają Kresy Wschodnie II Rzeczpospolitej. Jak mówią pracownicy biur podróży, Majorka, Egipt, czy Paryż przestały być w ostatnim czasie szczytem marzeń, za to wielu z nas coraz chętniej wybiera Litwę, Ukrainę, Rosję lub Łotwę. Rozmowa z Marianem Orlińskim, podróżnikiem, członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
 

Kapitał na całe życie

Od co najmniej kilku lat obserwujemy, jak dynamicznie zmienia się obraz naszego rynku pracy. Zmienia się profil regionalnej gospodarki, pojawiają się nowe kierunki kształcenia, rosną oczekiwania pracodawców wobec obecnych i przyszłych pracowników. Utrzymanie ciągłej aktywności zawodowej wymaga coraz większych wysiłków, intensywnej pracy i inwestowania w wykształcenie i kwalifikacje. Jak radzić sobie w warunkach zachodzących zmian, by móc rozwijać się na gruncie zawodowym? Jak przełamać, niekiedy bardzo trudną, barierę finansową? Skorzystać z szansy, jaką jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Rozmowa z Arkadiuszem Piecykiem, Wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy ds. Programów Rynku Pracy.
 

Połowa kadencji za nami

Dwadzieścia sesji Sejmiku, 351 podjętych uchwał, 162 posiedzenia komisji problemowych, przyjęte programy ochrony środowiska, współpracy z organizacjami pozarządowymi, rozwoju bazy sportowej czy małej retencji w województwie świętokrzyskim - to bilans dwóch lat działalności radnych wojewódzkich. - Za sobą mamy połowę kadencji, to był czas wytężonej pracy dla rozwoju Ziemi Świętokrzyskiej - podkreśla Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 

Śliwki, fasola i wiśnie - świętokrzyska ekstraklasa

Świętokrzyskie produkty to prawdziwie perły na kulinarnej mapie Polski. W regionie mamy niepowtarzalne potrawy nie występujące w żadnej innej części kraju. Wiele z nich otrzymało już pozytywną opinię Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Tradycyjnego oraz zostało wpisanych na listę Produktów Tradycyjnych. Są one prawdziwą chlubą województwa.Rozmowa z Adamem Jarubasem, marszałkiem województwa świętokrzyskiego.
 

Świętokrzyskie - wykorzystana szansa!

Mija 10 lat od zrywu mieszkańców Kielecczyzny, dzięki któremu udało się obronić samodzielne istnienie województwa, już nie kieleckiego, a świętokrzyskiego. Jak wykorzystaliśmy tę dekadę? Przedstawiamy opinie wicemarszałka Zdzisława Wrzałki, radnego Sejmiku Leszka Bugaja i deputowanego do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego.
 

Rozmowa z prezesem Mirosławem Fucią.

Rozmowa z prezesem Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec”, Mirosławem Fucią, organizatorem  V edycji Marchewkowego Święta, które odbędzie się 7 września w Sielcu Kolonii, w gminie Skalbmierz. 
 

Widać pracę u podstaw

Jak wyglądałyby dziś Kielce, jak wyglądałby nasz region, gdyby 18 lipca 1998 r. Sejm nie przyjął ustawy o nowym podziale administracyjnym z 16 województwami? Czy świętokrzyskie samorządy wykorzystały swoją szansę oraz jaka przyszłość czeka nasze województwo w kolejnej dziesięciolatce? - rozmowa z dr Agnieszką Waldon, politologiem Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
 

Czekamy na inwestorów

Przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego działa Centrum Obsługi Inwestora.  Choć funkcjonuje od niedawna, bo działalność swą rozpoczęło 15 lutego, już cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Rozmowa z Anną Chlewicką-Zwierzyk i Piotrem Żołądkiem, pracownikami Centrum Obsługi Inwestora.
 

Człowiek – najlepsza inwestycja

317, 5 mln euro uzyska województwo świętokrzyskie w latach 2007-2013 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W tym roku, na dofinansowanie projektów nasz region może otrzymać prawie 113 mln zł. Część z tej kwoty zostanie przeznaczona m.in. na wyrównywanie szans edukacyjnych na terenach wiejskich. Rozmowa ze Zdzisławem Wrzałką,  Wicemarszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

 
 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Internetowa telewizja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020
 • Projekt wyszehradzki
 • 1% #COŚDOBREGO
 • 100 lat niepodległości
 • Postanowienia Sądu
 • Petycje
 • Konsultacje społeczne projektu Statutu Województwa
 • Green Velo - Wschodni Szlak Rowerowy
 • Centrum Kongresowego Targów Kielce
 • Grunt na medal 2016
 • Gra „Zaczarowana kraina”
 • Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego
 • Współpraca zagraniczna
 • System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
 • "Świętokrzyska Victoria"
 • Wrota Świętokrzyskie
 • Rozkład jazdy busów
 • Centrum Obsługi Inwestora
 • Projekt "Re-Turn"
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
 • Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
 • Nabór wniosków
 • Fundusze Europejskie Polska Wschodnia
 • Gospodarka Odpadami
 • Nasz Region - Świętokrzyski Informator Samorządowy
 • Dom Polski Wschodniej
 • Program Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 • Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • Europejskie Centrum Bajki
 • Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
 • Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój
 • Strategie programy projekty
 • Serwis mapowy województwa świętokrzyskiego
 • Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości
 • e-Wykazy
 • Świętokrzyski Racjonalizator
 • Oddział Geodezji i Kartografii
 • Świętokrzykie Czaruje
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna
 • Wojewódzki Dom Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
 • Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego
 • Świętokrzyski System Innowacji
 • Urząd Pracy
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
 • Nowe horyzonty edukacji filmowej
 • Ciuchcia Ponidzie
 • e-Świętokrzyskie
 • Związek Województw RP
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej
 • Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością
 • PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach
 • Projekt pn.: "Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie"
 • Kampania edukacyjna "Czym palę w piecu – tym oddycham"
 • Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
 • ENERSELVES Interreg Europe
 • Projekt RDI2CluB
 • Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce

copyrights @ 2013 - 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego